FRED TANNEAU Afp
Lige petice

Lyon novi lider u Francuskoj, Wolfsburg i Fiorentina uvjerljivi, tijesne pobjede Wolverhamptona i Betisa

Lyon je vodio 3:0 u gostima kod Bresta da bi na kraju morali strepiti sve do posljednjih sekundi
Piše: HinaObjavljeno: 19. veljača 2021. 23:14

Nogometaši Lyona zasjeli su na vrh ljestvice francuskog prvenstva 3-2 (3-0) gostujućom pobjedom protiv Bresta u prvoj utakmici 26. kola.

Lyon je poveo 3-0 u prvih 45 minuta golovima Paquete (9), Aouara (29) i Depaya (44-11m), da bi domaćini u nastavku ugrozili uspjeh gostiju preko Chardonneta (53) i Cardone (75).

Lyon je do kraja susreta ipak uspio sačuvati prednost kojom je stigao do učinka od 55 bodova, koliko ima i drugi Lille koji ima utakmicu manje, dok treći Paris SG zaostaje jedan bod uz također utakmicu manje.

-----------------------------------------------------

Brest je 12. sa 32 bodom.

Wolfsburg je u prvoj utakmici 22. kola njemačkog prvenstva sa 3-0 na gostovanju svladao Arminiju Bielefeld.

Dva pogotka za Wolsburg postigao je Steffen i to u 29. i u 47. minuti, dok je Arnold zaključio pobjedu u 54. minuti.

Hrvatski reprezentativac Martin Pongračić ušao je u igru za Wolsburg u 83. minuti umjesto Lacroixa.

Wolfsburg je treći na ljestvici sa 42 boda, sedam manje od vodećeg Bayerna, dok je Arminia Bielefeld 16. sa 18 bodova.

----------------------------------------------------

Pobjede Torina i Fiorentine

U drugoj utakmici 23. kola talijanskog prvenstva koja je igrana u petak Torino je na gostovanju sa 1-0 pobijedio Cagliari.

Jedini gol na utakmici zabio je u 76. minuti Bremer. U ranije igranoj utakmici u petak Fiorentina je sa 3-0 nadigrala Speziju.

Torino je nakon ove pobjede na 17. mjestu sa 20 bodova, dok je Cagliari odmah ispod na 18. mjestu sa 15 bodova. Prvi je Inter sa 50 bodova.

Cagliari -Torino 0-1 (Bremer 76)

Fiorentina Spezia 3-0 (D. Vlahović 48, G. Castrovilli 64, V. Eysseric 82)

----------------------------------------------------------------

Wolverhampton - Leeds 1:0

U prvoj utakmici 25. kola engleskog nogometnog prvenstva Wolverhampton Wanderers je na svom Molineuxu svladao Leeds United sa 1-0 (0-0).

Do pobjede su "vukovi" stigli uz veliku dozu sreće kada je udarac Traorea s više od 20 metara pogodio gredu, a zatim se odbio u leđa vratara Leedsa Mesliera i u mrežu.

Wolverhampton je ovom pobjedom preskočio Leeds na ljestvici, sad aje 11. sa 33 boda, dok je Leeds 12. sa 32.

Na vrhu je Manchester City sa 56 bodova, 10 više od Manchester Uniteda i Leicester Cityja.

---------------------------------------------------------------

Betis - Getafe 1:0

U prvoj utakmici 24. kola španjolskog nogometnog prvenstva Betis je kao domaćin svladao Getafe sa 1-0 (0-0).

Pogodak vrijedan tri boda postigao je Iglesias (84).

Šesti Betis sada ima 36 bodova, dok je Getafe 14. sa 24.