GABRIEL BOUYS/AFP
Plus 4 ispred Barcelone

Real rutinski do osme uzastopne pobjede, naslov je nadomak ruke! Susret obilježila ozljeda - suca

Piše: SNObjavljeno: 10. srpanj 2020. 23:56

U 35. kolu španjolskog nogometnog prvenstva Real je u Madridu pobijedio Alaves s 2:0 i tako vratio plus 4 ispred Barcelone tri kola prije kraja sezone.

Karim Benzema iz jedanaesterca u 11. i Marco Asensio u 50. minuti zabili su za Real koji je tako došao do osme uzastopne pobjede.

Utakmicu je obilježila neobična situacija i ozljeda glavnog suca Jesusa Gila Manzana nakon sudara s igračem iz 26. minute.

Manzano je nekako odradio prvo poluvrijeme, ali je na poluvremenu preuzeo ulogu četvrtog suca, dok ga je zamijenio Rodriguez Carpallo.

Već u 11. minuti sudac je svirao penal za Bijele, a u odsustvu Sergija Ramosa, loptu je preuzeo Karim Benzema i doveo Real u vodstvo.

Na novi gol čekalo se do 51. minuti i taj je isprva bio - poništen. No, VAR je utvrdio da zaleđa nije bilo i Marco Asensio mogao je početi slaviti zajedno sa svojom momčadi.

Luka Modrić igrao je za Real do 70. minute kada ga je zamijenio Federico Valverde.

Granada je na gostovanju slavila 3:2 protiv Real Socideada u ranije odigranom susretu.

Tri kola prije kraja prvenstva Real je prvi i ima 80 bodova, a potom slijedi Barcelona koja je na 76.

26. travanj 2024 14:14