JOSE BRETON Nurphoto Via Afp
SOCIEDADU BASKIJSKI DERBI

Sevilla u opasnoj zoni! Rakitić upisao novu asistenciju, no Katalonci preokretom došli do slavlja

Sevilla je osmim porazom ostala na 15 bodova i nalazi se na 17. mjestu španjolskog prvenstva
Piše: HinaObjavljeno: 14. siječanj 2023. 19:06

Nogometaši Girone pobijedili su preokretom na svom terenu Sevillu sa 2-1 u utakmici 17. kola španjolske Primere.

Sevilla je povela golom Francuza Tangyja Nianzua u 13. minuti, na asistenciju Ivana Rakitića. No, preokret i pobjedu klubu iz sjeverne Katalonije donijeli su golovi Christiana Stuanija u 46. i Yangela Herrere u 88. minuti.

Rakitić, bivši hrvatski reprezentativac u Sevilli, na terenu je proveo svih 90 minuta. Girona je upisala petu pobjedu u prvenstvu i sa 21 bodom zauzima 11. mjesto na tablici. Sevilla je osmim porazom ostala na 15 bodova i nalazi se na 17. mjestu, u opasnoj zoni.

Nogometaši Rayo Vallecana pobijedili su na gostovanju Valladolid 1-0, u susretu 17. kola španjolske Primere. Gosti su mogli povesti u 33. minuti, ali udarac s "bijele točke" Issia Palasona spasio je vratar Valladolida Jordi Masip. Ipak, Palason je u 65. minuti pogodio i donio tri boda Rayu.

Rayo Vallecano je na osmom mjestu Primere sa 26 bodova, dok je Valladolid nakon četvrtog uzastopnog poraza na 16. mjestu sa 17 bodova.

Real Sociedadu baskijski derbi

Nogometaši Real Sociedada pobijedili su na svom terenu Athletic Bilbao u baskijskom derbiju sa 3-1 u utakmici 17. kola španjolske Primere.

Strijelci za Sociedad bili su Alexander Sorloth u 25., Japanac Takefusa Kubo u 37. i Mikel Oyarzabal iz jedanaesterca u 62. minuti. Pogodak za Bilbao postigao je Oihan Suncet u 40. minuti.

Bilbao je od 60. minute igrao s igračem manje jer je Yeray Alvares dobio izravni crveni karton.

Sociedad je 11. pobjedom u prvenstvu došao do 35 bodova i zauzima treće mjesto na tablici. Bilbao je na osmom mjestu sa 26 bodova.

19. travanj 2024 22:49