JOSE JORDAN Afp
NEVJEROJATAN KIKS

Šok za Barcelonu, slavlje u Madridu: Messi i društvo prosuli 2:0 i možda ključne bodove u lovu na naslov!

Sergi Leon zabio je za 3:3 desetak minuta prije kraja i direktno režirao rasplet sezone.
Piše: HinaObjavljeno: 12. svibanj 2021. 00:15

Kraj sezone u Španjolskoj pretvara se u pravi triler, u kojem su od večeras dionice opet jako narasle klubovima iz Madrida. Nogometaši Levantea i Barcelone odigrali su 3:3 u susretu 36. kola Primere, pa su Katalonci u Valenciji možda baš ovog utorka izgubili utrku za naslov s Atleticom i Realom.

Slavlje Levantea

A sve se nakon prvog poluvremena činilo idealnim za Messija i društvo. Argentinac je zabio za vodstvo u 25. minuti, Pedri Gonzalez u 34. povisio prednost i činilo se da će Katalonci rutinski do pobjede protiv 13. momčadi Španjolske, one koja bi im donijela prvo mjesto i bod prednosti ispred Atletica.

A onda u drugom dijelu - šok. Levante je u dvije minute izjednačio golovima Melera (57) i Moralesa (59) i vratio sve na početak. Dembele je samo pet minuta kasnije uspio vratiti prednost gostima, no hladan tuš za Barcu dogodio se u 83. minuti kad je Sergi Leon zabio za 3:3 i direktno režirao rasplet sezone i borbu za naslov.

Dva kola prije kraja vodi Atletico sa 77 bodova i ima utakmicu manje od Barce (76) i Reala (75). Atletico u srijedu dočekuje Real Sociedad, dok Real Madrid u četvtrtak gostuje kod Granade.

U ranije odigranom derbiju začelja Alaves je slavio kod Elchea s 2-0 pogocima Joselua (40) i Rioje (54), te vjerojatno osigurao ostanak u La Ligi. Alaves je sada 15.s 35 bodova, a Elche predzadnji s 30 bodova, bodom manje od spasa.

1. Atletico Madrid 35 23 8 4 61:22 77

2. Barcelona 36 23 7 6 83:36 76

3. Real Madrid 35 22 9 4 60:26 75

4. Sevilla 35 22 5 8 51:29 71

5. Real Sociedad 35 15 11 9 53:35 56

6. Betis 35 15 9 11 45:47 54

7. Villarreal 35 13 13 9 53:42 52

8. Celta Vigo 35 12 11 12 50:53 47