CRISTINA QUICLER
LIGE PETICE

Španjolska senzacija u vrhu Primere, Schalke ponovno ostao bez pobjede, slavlje Wolverhamptona

Nogometaši Cadiza nastavljaju niz uspjeha u La Ligi u kojoj su u petak stigli do svoje četvrte pobjede
Piše: HinaObjavljeno: 30. listopad 2020. 23:01

Novi prvoligaš je u gostima svladao Eibar sa 2-0 (2-0) u prvom dvoboju 8. kola. Gosti su do pobjede stigli postigavši dva pogotka pred kraj prvog poluvremena u razmaku od dvije minute. U 37. minuti je Negredo glavom svladao domaćeg vratara, a u 40. minuti je Sanchez pogotkom završio brzu kontru gostiju.

Povratnik među španjolske prvoligaše Cadiz je u osam nastupa sakupio 14 bodova i nalazi se na drugom mjestu. Vodeći Real Sociedad ima isti broj bodova iz sedam utakmica. Treći je aktualni prvak Real Madrid sa 13 bodova iz šest nastupa. Eibar je ostao na osam bodova i nalazi se na 11. mjestu.

U subotu su na rasporedu četiri utakmice, a sastaju se: Real Madrid - Huesca (14.00 sati), Athletic Bilbao - Sevilla (16.15), Osasuna - Atletico Madrid (18.30) i Alaves - Barcelona (21.00).

20. Valladolid 7 0 3 4 5-11 3

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Schalke ponovno ostao bez pobjede

Nogometaši Schalkea i Stuttgarta odigrali su 1-1 (1-0) u prvoj utakmici 6. kola njemačke Bundeslige, koja je u petak odigrana u Gelsenkirchenu.

Domaća momčad povela je pogotkom Thiawa u 30. minuti, a Stuttgart je izjednačio u 56. minuti kad je Gonzalez realizirao kazneni udarac.

Bila je to 22. uzastopna utakmica bez pobjede za Schalke u domaćem ligaškom natjecanju.

Stuttgart je sa devet bodova iz šest utakmica na četvrtom mjestu. Vodeći RB Leipzig ima 13 bodova, jedan više od Bayerna i Borussije Dortmund. Schalke je na predzadnjem mjestu sa dva boda.

U subotu je na rasporedu pet od preostalih osam utakmica 6. kola, a sastaju se: Arminia - Borussia Dortmund, Augsburg - Mainz, Eintracht - Werder, Koeln - Bayern (sve u 15.30 sati) i Borussia Moenchengladbach - RB Leipzig (18.30).

Četvrta pobjeda Wolverhamptona ove sezone

Wolverhampton je kao domaćin svladao Crystal Palace sa 2-0 (2-0) u prvoj utakmici 7. kola engleskog nogometnog prvenstva odigranoj u petak.

Za četvrtu pobjedu "vukova" u novoj sezoni Premier lige strijelcu su bili Ait Nouri u 18. minuti i Podence koji je mrežu zatresao u 27. minuti.

U završnici utakmice Crystal Palace je ostao s desetoricom igrača na terenu, jer je u 86. minuti izravni crveni karton dobio Luka Milivojević zbog opasnog starta.

Wolverhampton se pobjedom probio na treće mjesto sa 13 bodova, koliko ima i vodeći dvojac iz Liverpoola, ali uz utakmicu manje. Crystal Palace je u sedam nastupa sakupio deset bodova i nalazi se na devetom mjestu.

U subotu će biti odigrane tri utakmice 7. kola Premier lige: Sheffield United - Manchester City (13.30 sati), Burnley - Chelsea (16.00) i Liverpool - West Ham (18.30).

27. travanj 2024 04:20