CRISTINA QUICLER/AFP
Super efikasni strijelci

U Italiji u pet utakmica postignuto 28 golova, Lille i Rijekin suparnik uvjerljivim pobjedama do vrha

Sjajan prosjek od 5.6 pogodaka po utakmici dogodio se u nedjeljnih pet utakmica Serie A
Piše: HinaObjavljeno: 18. listopad 2020. 23:43

Izrazito efikasnu nogometnu nedjelju u Italiji zaključili su Roma i Benevento susretom sa sedam pogodaka, a slavio je domaćin sa 5-2.

Ukupno je u nedjelju u pet utakmica postignuto 28 golova što je sjajan prosjek od 5.6 pogodaka po utakmici.

Roma je dobila Benevento sa 5-2, Sassuolo je kao gost pobijedio Bolognu sa 4-3, Udinese je sa 3-2 slavio protiv Parme, Cagliari je na gostovanju identičnim rezultatom porazio Torino, dok su Spezija i Fiorentina odigrali 2-2.

Benevento je hrabo ušao u susret u Rimu i već u petoj minuti gosti su poveli golom Gianluce Caprarija. Međutim, Roma je do poluvremena okrenula rezultat preko Pedra (11) i Edina Džeke (35). Gianluca Lapadula je u 55. minuti izjednačio pogodivši odbijanac nakon što je promašio kazneni udarac. Pucao je u donji lijevi kut, ali je Antonio Mirante obranio njegov udarac, no Lapadula je bio najbrži na odbijanac i zakucao je loptu u mrežu.

Radost gostiju nije dugo trajala. Jordan Veretout je u 69. bio uspješan s bijele točke za 3-2, a u 77. minuti je Džeko svojim drugim golom razriješio pitanje pobjednika. Do kraja susreta među strijelce se upisao i Carlos Perez.

U još jednom susretu sa sedam golova, Sassuolo je pobijedio Bolognu sa 4-3 skočivši na drugo mjesto ljestvice.

Bologna je vodila 1-0, 2-1 i 3-1, no gosti su preokretom u zadnjih pola sata utakmice izborili treću pobjedu sezone. Domaćin je poveo u 9. minuti preko Soriana, a izjednačio je Berardi u 18. minuti. Bologna je potom golovima Svanberga (39) i Orsolinija (60) stigla do vodstva 3-1, no Sassuolo je do kraja utakmice zabio tri gola za pobjedu 4-3. Strijelci su bili Đuričić (64), Caputo (70) i Tomiyasu (77ag).

Udinese je sa 3-2 porazilo Parmu upisavši prvu pobjedu ove sezone. Pogodak za pobjedu zabio je Ignacio Pussetto u 88. minuti.

Identičnim rezultatom je Cagliari na gostovanju porazio Torino. Domaćin je poveo, zatim je Cagliari okrenuo rezultat s dva gola, da bi Toriino početkom drugog dijela izjednačio na 2-2. Ipak, pobjeda je otišla na stranu Cagliarija nakon što je Giovanni Simeone u 73. minuti zabio za 3-2.

Bio je to njegov drugi gol na utakmici, prvi je zabio u 19. minuti za vodstvo 2-1. Za goste je zabio i Joao Pedro (12), dok je oba pogotka za Torino postigao Andrea Belotti (4-11m, 49). Marko Rog je za goste igrao do 89. minute.

U drugom susretu Spezija i Fiorentina su odigrali 2-2 premda su gosti već nakon četiri minute igre vodili sa 2-0.

German Pezzella je zabio u drugoj, a Cristiano Biraghi u četvrtoj minuti susreta. U 39. minuti je smanjio Daniele Verde, a bod novom prvoligašu donio je Diego Farias zabivši za 2-2 u 75. minuti. Martin Erlić nije nastupio za domaći sastav.

Kolo će u ponedjeljk zatvoriti Verona i Genoa.

Na ljestvici vodi Milan sa 12 bodova, Sassuolo ima 10, Atalanta devet, a Napoli i Juventus po osam bodova.

REZULTATI:
Bologna - Sassuolo 3-4 (Soriano 9, Svanberg 39, Orsolini 60 / Berardi 18, Đuričić 64, Caputo 70, Tomiyasu 77-ag)
Spezia - Fiorentina 2-2 (Verde 39, Farias 75 / Pezzella 2, Biraghi 4)
Torino - Cagliari 2-3 (Belotti 4-11m, Belotti 49 / Pedro 12, Simeone 19, 73)
Udinese - Parma 3-2 (Samir 28, Iacoponi 52-ag, Pussetto 88 / Hernani 26, Karamoh 70)
Roma - Benevento 5-2 (Pedro 11, Džeko 35, 77 Veretout 69, Perez 90 / Caprari 5, Lapadula 55)

U ponedjeljak:
Verona - Genoa

U subotu:
Napoli - Atalanta 4-1 (Lozano 23, 27, Politano 30, Osimhen 42 / Lammers 69)
Inter - Milan 1-2 (Lukaku 29 / Ibrahimović 13, 16)
Sampdoria - Lazio 3-0 (Quagliarella 32, Augello 41, Damsgaard 74)
Crotone - Juventus 1-1 (Simy 12-11m / Morata 21)

Lille na vrhu

U posljednjem susretu sedmog kola francuskog nogometnog prvenstva Lille je pobijedio Lens sa 4-0 preuzevši vrh ljestvice le Championnata.

Domaćin je u prvom poluvremenu zabio jedan, a u nastavku još tri gola za uvjerljivu pobjedu protiv jednog od do sada najugodnijih iznenađenja prvenstva.

Golove su zabili Yilmaz (11), Bamba (48), Ikone (69) i Yazici (79). Domaćinu su put do pobjede olakšala i dva isključenja kod Lensa. U 58. minuti je pocrvenio Jonathan Gradit, a u 75. minuti Clement Michelin.

Za Lille je cijeli susret odigrao domagoj Bradarić.

REZULTATI:
Strasbourg - Lyon 2-3 (Diallo 43, Aholou 55 / Kadewere 12, Toko Ekambi 25, 42)
Angers - Metz 1-1 (Mangani 38-11m / Nguette 39)
Monaco - Montpellier 1-1 (Ben Yedder 70-11m / Mavididi 51)
Nantes - Brest 3-1 (Kolo 16, Blas 30, Bamba 79 / Faivre 68)
St Etienne - Nica 1-3 (Aouchiche 57 / Melou 8, Gouri 30, Maolid 90+1)
Lille - Lens 4-0 (Yilmaz 11, Bamba 48, Ikone 69, Yazici 79)

U subotu:
Reims - Lorient 1-3 (Cassama 15 / Hamel 61, Wissa 65-11m, Moffi 80)
Marseille - Bordeaux 3-1 (Thauvin 5, Amavi 54, Pablo 64ag / Maja 83)

U petak:
Dijon - Rennes 1-1 (Balde 53 / Terrier 24)
Nimes - PSG 0-4 (Mbappe 32, 83, Florenzi 77, Sarabia 88)