Antonio Sanchez (Mallorca) i Gavi (Barcelona)

JAIME REINA/AFP/PROFIMEDIA Jaime Reina/afp/profimedia
NIŠTA OD SLAVLJA

Serija od pet uzastopnih ligaških pobjeda momčadi Xavija Hernandeza stala je na Mallorci
Piše: HINAObjavljeno: 26. rujan 2023. 23:40

Nogometaši Mallorce i Barcelone odigrali su 2-2 u susretu sedmog kola španjolske La Lige, ogledu u kojem se Barcelona dva puta vraćala iz zaostatka.

Mallorca je povela već u osmoj minuti, a veliku pogrešku vratara Barcelone Ter Stegena iskoristio je Muriqi za 1-0 domaćina. Gosti su izjednačili u 41. minuti kada je vrlo precizno, s 18 metara, potegnuo i pogodio Raphinha. Samo nekoliko minuta kasnije mogao je Brazilac dovesti Barcelonu u vodstvu, no njegova je šansa ostala propuštena, a Mallorca je brzo nakon toga opet povela. U trećoj minuti nadoknade prvog dijela Abdon Prats je zabio za 2-1.

Otvorena utakmica nastavljena je i u drugom poluvremenu, a novo rezultatsko priključenje Barcelona je ostvarila u 75. minuti nakon pogotka Fermina za 2-2.

Do kraja su obje momčadi imali prilike za treći pogodak i pobjedu, ali mreže su ostale mirne do posljednjeg sučevog zvižduka. Barcelona je ostala prva te uz pet pobjeda sada ima i dva remija. Mallorca se popela na 15. mjesto ljestvice.

21. svibanj 2024 17:34