Slavlje Luuka De Jonga

JOSE JORDAN Afp
LUDNICA U VALENCIJI

Golom Luuka De Jonga do nove pobjede došla je momčad Xavija Hernandeza. Levante nije izdržao.
Piše: Dražen AntolićObjavljeno: 10. travanj 2022. 23:04

Barcelona je ostala na drugom mjestu španjolske La Lige nakon što je u odličnoj i fenomenalno zanimljivoj utakmici 31. kola u Valenciji svladala Levante 3:2. Pobjednički gol zabio je Nizozemac Luuk de Jong u drugoj minuti sudačke nadoknade.

Levante, pretposljednja momčad na tablici, odigrao je nevjerojatno dobro za svoje standarde. U prvom dijelu Jose Luis Morales je imao slalom a la Messi, prošao je "pola" Barcine ekipe, vratar Ter Stegen tek je skrenuo loptu kod šuta, ali Eric Garcia je spasio s gol crte. To je bio jedan od dva najbolja trenutka susreta. Sudac Munuera Montero svirao je tri kaznena udarca za Levante. Upravo je Morales u 51. minuti zabio iz prvog, ali Roger Marti nije bio uspješan iz drugog jer Ter Stegen je zaustavio udarac.

Barcin trener Xavi u 56. minuti uveo je veznjake Pedrija i Gavija.

U 59. minuti Aubameyang je glavom na ubačaj Dembelea izjednačio, a u 63. minuti Pedri je još jednom sjajno pogodio, to je bio gol večeri za 2:1. U 83. minuti Lenglet, tek što je ušao radi nepotreban prekršaj, a Melero s bijele točke zabija za 2:2.

Ipak, centaršut Albe i glava starijeg De Jonga donijeli su slavlje Kataloncima. Čak je Levante imao prigodu za još jedno izjednačenje...

Barci je to sedma uzastopna pobjeda u španjolskom prvenstvu.

La Liga, 31. kolo:

Espanyol - Celta 1-0 (Wu Lei 89)

Elche - Real Sociedad 1-2 (Carrillo 3 / Sorloth 31 Le Normand 39)

Levante - Barcelona 2-3 (Morales 52-11m, Melero 83-11m / Aubameyang 59, Pedri 63, De Jong 90+2)

Osasuna - Alaves 1-0 (Budimir 90+2)

Ponedjeljak:

Rayo Vallecano - Valencia (21 sati)

Subota:

Cadiz - Betis 1-2 (Alejo 58 / Tello 78, Borja Iglesias 85-11m)

Mallorca - Atletico Madrid 1-0 (Muriqi 68-11m)

Villarreal - Athletic 1-1 (Pedraza 60 / Raul Garcia 43)

Real Madrid - Getafe 2-0 (Casemiro 38, Lucas Vazquez 68)

Petak:

Sevilla - Granada 4-2 (Diego Carlos 32, Ocampos 66, Rafa Mir 90+3, Gomez 90+9 / Machis 23, Victor Diaz 88)

18. travanj 2024 13:46