Dvostruki strijelac Sergi Roberto

JOSEP LAGO Afp
POKLONILI IM GOL

VIDEO Barcelona na jedvite jade pobijedila Almeriju, pogledajte komičnu pogrešku obrane Katalonaca

Vratara Iñaki Peña i stoper Araujo zajedničkim su snagama poklonili gol Edgaru Gonzalezu
Piše: HinaObjavljeno: 20. prosinac 2023. 21:21

U susretu 18. kola španjolskog nogometnog prvenstva Barcelona je teškom mukom pobijedila "fenjeraša" Almeriju s 3:2.

Barcelona je vodila 1:0 i 2:1, ali se Almeria oba puta vratila. Međutim, kada je domaćin u samoj završnici i treći put svladao Luisa Maximiana, za goste više nije bilo povratka.

Barca je povela u 33. minuti golom Raphinhe, a osam minuta kasnije Leo Baptistao je izjednačio. Katalonski velikan je u 60. minuti stigao do nove prednosti preko Sergija Roberta, da bi u 71. minuti Edgar Gonzalez sve vratio na početak. Pritom je imao veliku pomoć Barcelonine obrane, točnije vratara Iñakija Peñe i stopera Arauja, koji su mu zajedničkim snagama poklonili gol.

Njihovu pogrešku pogledajte OVDJE.

Sedam minuta prije kraja susreta Roberto je svojim drugim golom donio važne bodove Barci u borbi za naslov prvaka.

Do kraja susreta Roberto je imao priliku upisati i hat-trick, no njegov udarac u sudačkoj nadoknadi je završio u okviru gola.

Na ljestvici vodi Girona s 44 boda, Real Madrid ima 42 boda, a Barcelona je treća s 38 bodova, ali uz utakmicu više. Četvrti je Atletico s 35 bodova. Almeria je na začelju sa svega pet bodova.

Večeras se još sastaju Athletic i Las Palmas te Villarreal i Celta Vigo.

03. svibanj 2024 09:02