LLUIS GENE Afp
POBJEDA KATALONACA

Za Barcu je to bio prva pobjeda nakon dva remija i jednog poraza
Piše: HinaObjavljeno: 23. travanj 2023. 18:35

FC Barcelona je svladala Atlético Madrid 1-0 u nedjelju na Camp Nou u dvoboju 30. kola Primere i Katalonci sada ima deset bodova prednosti u odnosu na Real Madrid osam kola prije kraja španjolskog prvenstva.

Katalonci su poentirali neposredno prije odlaska na odmor, kada je na loptu koju je ubacio Raphinha naletio Ferran Torres i prevario Jana Oblaka.

Osim pogotka Torresa treba izdvojiti i veliki promašaj Roberta Lewandowskog kada je u 75. minuti izašao na gostujućeg vratara Oblaka, ali je potom promašio čitava vrata.

Za Barcu je to bio prva pobjeda nakon dva remija i jednog poraza, za Atletico prvi poraz nakon 13 kola i posljednjih šest pobjeda u nizu.

Barcelona ima 75 bodova, Real 65, a treći Atletico 60.

Sevilla je u 30. kolu Primere kod kuće svladala Villareal s 2-1, a pobjednički gol postigao je Marokanac En Nesyri na asistenciju Ivana Rakitića u 94. minuti.

Sevilla je povela preko Mira (34), a poravanao je Torres (57).

27. travanj 2024 00:10