CRISTINA QUICLER Afp
PRAVA MAJSTORIJA

Vodeći Real ima 31 bod, drugoplasirana je Barcelona, a na treće se mjesto s 23 boda probio Atletico
Piše: HinaObjavljeno: 23. listopad 2022. 19:05

Francuski napadač Antoine Griezmann s dva je pogotka donio tri boda Atletico Madridu koji je u 11. kolu španjolskog prvenstva slavio sa 2-1 (0-0) na gostovanju kod Betisa.

GRIEZMANNOV POGODAK IZ KORNERA POGLEDAJTE OVDJE.

Griezmann je prvi gol postigao u 54. minuti, i to izravno iz kornera, da bi u 71. minuti udvostručio Atleticovu prednost. Nabil Fekir je uspio samo ublažiti poraz Betisa koji je prvi put ove sezone izgubio na svom stadionu.

DRUGI GRIEZMANNOV POGODAK POGLEDAJTE OVDJE.

U gostujućoj momčadi hrvatski reprezentativac Ivo Grbić je bio u statusu pričuvnog vratara.

FEKIROV GOL IZ SLOBODNJAKA POGLEDAJTE OVDJE.

U prvoj utakmici nedjeljnog programa u Barceloni su Espanyol i Elche odigrali 2-2. Gosti su poveli u 11. minuti pogotkom Mille, a preokret domaćinu donijeli su Puado (24) i Braithwaite (67). Konačnih 2-2 postavio je Verdu u 82. minuti.

Espanyol se sa 10 bodova privremeno popeo na 15. mjesto, a Elche je s četiri boda ostao na zadnjoj poziciji.

Vodeći Real Madrid ima 31 bod, šest više i utakmicu više od drugoplasirane Barcelone. Na treće mjesto se sa 23 boda probio Atletico Madrid.

Španjolska: Griezmann donio pobjedu Atleticu

Espanyol - Elche 2-2 (Puado 24, Braithwaite 67/Milla 11, Verdu 82)

Betis - Atletico M. 1-2 (Fekir 84/Griezmann 54, 71)

Girona - Osasuna (18.30)

Villarreal - Almeria (18.30)

Barcelona - Athletic (21.00)

Celta - Getafe (pon, 21.00)

Odigrano u subotu:

Real M. - Sevilla 3-1 (Modrić 5, Vazquez 79, Valverde 81/Lamela 54)

Valencia - Mallorca 1-2 (Cavani 52-11m/Muriqi 66-11m, Lee Kang-In 83)

Valladolid - Real S. 1-0 (Leon 16)

Rayo V. - Cadiz 5-1 (Palazon 44-11m, Garcia 45+1, Lejeune 63, 89, Camello 79/Balliu 82-ag)

Villarreal s igračem manje do preokreta

Nogometaši Villarreala ostvarili su preokret i pobijedili Almeriju sa 2-1 u utakmici 11. kola španjolskog prvenstva odigranoj na gradskom stadionu u Valenciji, gdje Villarreal igra domaće dvoboje dok traje preuređenje njegovog stadiona.

Almeria je povela u 31. minuti golom Gonzala Melera. Alex Baena je u 56. minuti postigao pogodak glavom nakon ubačaja iz kuta koji je izveo Dani Parejo. No, prilikom slavlja svog četvrtog pogotka u ovoj sezoni La Lige Baena je prevukao dres preko glave kako bi pokazao natpis zahvale nedavno preminulom dopredsjedniku Villarreala Joseu Manuelu Llanezi.

Sudac Ricardo Bengoetxea mu je zbog toga pokazao žuti karton, a kako je Baena već šest minuta prije zaradio prvu javnu opomenu, glavni djeljitelj pravde je isključio igrača Villarreala koji se nikako nije mogao pomiriti s takvom odlukom.

Na kraju je Villarreal, ipak, došao do sva tri boda, kad je Nicolas Jackson u zadnjoj minuti sučevog dodatka, nakon sjajnog dodavanja Danija Pareja, sam izbio pred Pacheca i svladao gostujućeg vratara za konačnih 2-1.

U isto vrijeme Girona je ugostila Osasunu, a taj je dvoboj završio bez pobjednika 1-1. Enrique Barja je doveo Osasunu u vodstvo u 37. minuti. U završnici prvog poluvremena David Lopez je postigao pogodak za 1-1.

Hrvatski reprezentativac Ante Budimir ostao je na klupi za pričuvne igrače Osasune.

19. travanj 2024 05:42