Ante Budimir

Cordon Press/ddp Usa/profimedia
VELIKA FORMA

Hrvat i Englez sada su izjednačeni po broju postignutih pogodaka, obojica su zabila po 16
Piše: Dominik NeferanovićObjavljeno: 30. ožujak 2024. 16:52

U susretu 30. kola španjolskog prvenstva Osasuna je gostovala kod posljednje momčadi lige Almerije. Slavili su gosti s 3:0, a drugi pogodak za momčad iz Pamplone zabio je hrvatski reprezentativac Ante Budimir, koji je sjajno iskoristio katastrofalnu pogrešku vratara domaćih. Nakon što je pokušao spasiti loptu koja odlazi u korner, lopta je došla do Mocayole koji je nesebično asistirao Budimiru, a on nije imao težak posao.

Budimir se ovim pogotkom izjednačio s prvim strijelcem španjolskog prvenstva, Realovim Judeom Bellinghamom koji je također zabio 16 pogodaka.

Krupni korak prema tri boda Osasuna je napravila u uvodnih deset minuta susreta kada je postigla dva pogotka. Prvo je Jose Arnaiz u drugoj minuti pogodio suprotni kut za 1:0, dok je već u devetoj Budimir povećao na 2:0.

Svaka dvojba je nestala u 61. minuti kada je Iker Munoz gromovito pogodio s deset metara za konačni rezultat.

Ante Budimir je zamijenjen u 78. minuti susreta, a Osasuna je zbog ove pobjede napredovala do devetog mjesta. Almeria je i dalje posljednja na ljestvici.

30. ožujak 2024 18:13