REUTERS/Miguel Vidal
MATEMATIČKI OSIGURANO

Piše: HinaObjavljeno: 30. travanj 2018. 00:38

Nogometaši Barcelone i matematički su osigurali novi naslov španjolskog nogometnog prvaka, 25. po redu.

U 35. kolu Primere slavili su s 4:2 na gostovanju kod Deportiva u La Coruni. Tri kola prije kraja imaju nedostižnih 11 bodova prednosti ispred prvog pratitelja Atletica. Junak susreta bio je Lionel Messi s hat-trickom.

Protiv Deportiva je Barcelona vodila 2:0 golovima Philippea Coutinha iz 7. i Lionela Messija iz 38. minute, ali uporni Deportivo se vratio golovima Lucasa Pereza iz 40. i Emrea Colaka iz 64. minute.

Ipak, u 82. minuti Barcelona zabija za 3:2 preko Messija koji je dobio loptu na pladnju od Suareza, a tri minute kasnije sjajni Argentinac zabija za konačnih 4:2. Zanimljivo, Suarez je Messiju asistirao za sva tri gola.

SVE GOLOVE S UTAKMICE DEPORTIVO - BARCELONA POGLEDAJTE OVDJE

Ivan Rakitić igrao je za Barcelonu do 87. minute kada ga je zamijenio Andres Iniesta koji je pozdravljen velikim ovacijama. Podsjećamo, na kraju sezone Iniesta napušta Barcelonu i odlazi u Kinu.

Atletico je ranije u nedjelju s minimalnih 1-0 (0-0) kao gost svladao Alaves. Desni branič hrvatske reprezentacije Šime Vrsaljko odigrao je čitavu utakmicu za Atletico. Jedini pogodak na utakmici postigao je Gameiro (78-11m).

POBJEDU ATLETICA PROTIV ALAVESA POGLEDAJTE OVDJE

Deportivo je, pak, ovim porazom izgubio i teoretske izglede za ostanak u Primeri, na 18. je poziciji sa 28 bodova, 12 manje Athletica, Espanyola, Leganesa i Levantea. Još ranije su prvoligaški status izgubili Malaga i Las Palmas.

PRIMERA, REZULTATI 35. KOLA,

Petak:

Levante - Sevilla 2-1 (Roger 11, Morales 74 / Fernandez 16)

Subota:

Espanyol - Las Palmas 1-1 (Gerard Moreno 76 / Calleri 29-11m)

Real S. - Athletic 3-1 (Dominguez 15-ag, 54-ag, Oiarzabal 36 / Raul Garcia 59-11m)

Real M. - Leganes 2-1 (Bale 8, Mayoral 45 / Brašanac 66)

Villarreal - Celta 4-1 (Bacca 13, 35, 38, Castillejo 90+3 / Sisto 34)

Nedjelja:

Getafe - Girona 1-1 (Ndiaye 18 / Stuani 45-11m)

Alaves - Atletico 0-1 (Gameiro 78-11m)

Valencia - Eibar 0-0

Deportivo - Barcelona 2-4 (Lucas Perez 40, Colak 64 / Coutinho 7, Messi 38, 82, 85)