JAIME REINA
SJAJAN POČETAK VIKENDA

Španjolsko prvenstvo počelo je ogledom Valladolida i Osasune, a Hrvat je zabio svoj drugi gol sezone
Piše: Sportske novostiObjavljeno: 11. prosinac 2020. 22:02

Već na poluvremenu prve utakmice 13. kola španjolskog nogometnog prvenstva mogli smo započeti priču o još jednom lijepom hrvatskom sportskom vikendu. Napadač hrvatske nogometne reprezentacije Ante Budimir pobrinuo se da se već večer petka pokaže kao sjajna uvertira za ono što nas čeka... Rukometašice, HNL-derbi, skijanje...

Budimir je dakle, u 27. minuti dvoboja Valladolida i njegove Osasune na stadionu koji nosi ime po Joseu Zorrilli, zabio prvi gol za svoju momčad. Sjajnu asistenciju, centaršut Oiera s desne strane, Budimir je pretvorio u pogodak tako da je poentirao glavom pored čitave domaće obrane i vratara Masipa. Svi su naime očekivali da će biti dosuđeno zaleđe, ali TV-snimka jasno pokazuje da o nedopuštenoj poziciji nema niti govora...

POGODAK ANTE BUDIMIRA POGLEDAJTE OVDJE

Valladolid je inače poveo već u 7. minuti kada je zabio Weissmann, a za Osasunin preokret zabio je Torres, dvije minute prije odlaska na poluvrijeme.

Ipak, u nastavku nije počelo dobro za Budimirovu momčad. Valladolid je preokrenuo i ponovno poveo, ovaj puta s 3:2. Orellana je realizirao najstrožu kaznu u 56. minuti, dok je Weissman svojim drugim golom 20 minuta kasnije postavio na konačan rezultat.