Ante Budimir

IMAGO/IMAGO SPORTFOTODIENST/PROFIMEDIA
HRVATSKI TOPNIK

Budimiru je ovo deveta utakmica u karijeri protiv Villarreala i njegov drugi pogodak
Piše: SNObjavljeno: 25. svibanj 2024. 14:37

Nakon gotovo dva mjeseca, od 30. ožujka i stanke zbog ozljede, Ante Budimir ponovno se upisao u strijelce u La Ligi. Hrvatski napadač postigao je prvi pogodak na utakmici Osasune protiv Villarreala i doveo svoju momčad u vodstvo u 30. minuti. Utakmica je na kraju završila 1:1.

Rubén Peña ubacio je prizemnu loptu s desne strane kaznenog prostora, a 32-godišnji topnik sjajno se snašao i vrškom kopačke pogodio mrežu gostujuće momčadi.

Bio je to njegov 17. pogodak u tekućoj sezoni španjolskog prvenstva, a duž gotovo cijele sezone bio je u igri za titulu najboljeg strijelca, ali na putu prema toj nagradi spriječila ga je ozljeda koju je zadobio na utakmici protiv Valencije sredinom travnja.

Villarreal se u utakmicu vratio u 57. minuti. Tada se u strijelce upisao Jose Luis Morales. To je naposljetku bio i konačan rezultat.

Budimiru je ovo deveta utakmica u karijeri protiv Villarreala i njegov drugi pogodak, a novim golom nastavio je brusiti sjajnu formu uoči Europskog prvenstva u Njemačkoj.

25. svibanj 2024 15:51