REUTERS/Charles Platiau
LIGUE 1 I SERIE A

RAPSODIJA PSG-A U NAJVEĆEM DERBIJU FRANCUSKOG NOGOMETA, MBAPPE I PSG SVE RIJEŠILI VEĆ U PRVOM POLUVREMENU Roma nanijela novi udarac Milanu

Piše: HinaObjavljeno: 27. listopad 2019. 23:58

U najvećem derbiju francuskog nogometnog prvenstva PSG je na Parku prinčeva rutinski pobijedio Marseille sa 4-0, a sva četiri gola domaćin je zabio u prvom dijelu.

Po dva gola zabili su Mauro Icardi (10, 26) i Kylian Mbappe (32, 44).

Duje Ćaleta-Car je za OM igrao cijeli susret.

U ranije odigranom susretu Rennes je pobijedio Toulouse 3-2, dok su St Etienne i Amiens odigrali 2-2.

Rennes je već nakon šest minuta vodio sa 2-0, no Toulouse se uspio vratiti, međutim u posljednjim trenucima susreta domaćin je ipak uspio izboriti pobjedu.

Golove za Rennes zabiio su Niang (3), Hunou (6) i Gboho (90+2), dok su strijelci za Toulouse bili Dossevi (41) i Gradel (84).

Zanimljivo je bilo i u susretu između St Etiennea i Amiensa. Domaćin je poveo, gosti su potom okrenuli rezultat, da bi St Etienne zabio za 2-2.

Strijelci su bili Khazri (45) i Dibassy (80-ag) kod domaćina, te Mendoza (68) i Akolo (76) za goste.

Na ljestvici vodi PSG sa 27 bodova, Nantes je drugi sa 19 bodova, a Lille i Reims imaju po 18 bodova.

LIGUE 1, REZULTATI

PSG - Marseille 4-0 (Icardi 10, 26. Mbappe 32, 44)

Rennes - Toulouse 3-2 (Niang 3, Hunou 6, Gboho 90+2 / Dossevi 41, Gradel 84)

St-Etienne - Amiens 2-2 (Khazri 45, Dibassy 80-ag / Mendoza 68, Akolo 76)

U subotu:

Lille - Bordeaux 3-0 (Andre 22, Yazici 62-pen, Rémy 90+1)

Lyon - Metz 2-0 (Depay 28, M. Dembélé 33-pen)

Brest - Dijon 2-0 (Lasne 49, Bain 52)

Montpellier - Angers 0-0

Reims - Nimes 0-0

Strasbourg - Nica 1-0 (Adrien Thomasson 23)

U petak:

Nantes - Monaco 0-1 (Ben Yedder 22)

Roma bolja od Milana, Lazio od Fiorentine

Nogometaši Rome i Lazija ostvarili su pobjede u derbijima devetog kola talijanskog nogometnog prvenstva. Roma je na Olimpicu porazila Milan sa 2-1, dok je Lazio identičnim rezultatom u Firenzi porazio Fiorentinu.

Roma je nakon četiri uzastopna remija u svim natjecanjima napokon upisala pobjedu, dok se kriza Milana nastavila.

Domaćin je poveo u 38. minuti golom Edina Džeke, izjednačio je Theo Hernandez u 55. minuti, a tri minute kasnije Nicolo Zaniolo je donio Romu novu vodstvo, kasnije se pokazalo i pobjedu. Ante Rebić nije nastupio za Milan koji je u zadnjih šest kola upisao samo jednu pobjedu. Dodajmo kako je Milan u dva kola osvojio samo jedan bod pod vodstvom novog trenera Stefana Piolija.

U drugom derbiju večeri Lazio je bio bolji od Fiorentine.

Lazio je poveo u 22. minuti nakon sjajne kontre koju je u pogodak pretvorio Joaquin Correa na asistenciju Cira Immobilea, no samo pet minuta kasnije Fiorentina je izjednačila, također nakon kontre, a strijelac je bio Federico Chiesa na asistenciju Francka Riberyja.

Gosti su stigli do pobjede u 88. minuti golom Immobilea, a u posljednjim trenucima susreta Felipe Caicedo nije realizirao kazneni udarac za goste, njegov udarac obranio je Bartolomiej Dragovski. Milan Badelj je odigrao cijeli susret za domaći sastav.

Na ljestvici vodi Juventus sa 23 boda, Inter ima bod manje, dok je Atalanta treća sa 20 bodova. Na začelju je Sampdorija sa četiri boda.

REZULTATI:

Roma - Milan 2-1 (Džeko 38, Zaniolo 58 / Hernández 55)

Fiorentina - Lazio 1-2 (Chiesa 27 / Correa 22, Immobile 88)

Bologna - Sampdoria 2-1 (Palacio 48, Bani 78 / Gabbiadini 64)

Atalanta - Udinese 7-1 (Iličić 21, 43, Muriel 34-11, 48, 76-11m, PAŠALIĆ 52, Traore 83 / Okaka 11)

SPAL - Napoli 1-1 (Kurtić 16 / Milik 9)

Torino - Cagliari 1-1 (Zaza 69 / Nandez 40)

U petak:

Verona - Sassuolo 0-1 (Đuričić 50)

U subotu:

Lecce - Juventus 1-1 (Mancosu 56-11m / Dybala 50-11m)

Inter - Parma 2-2 (Candreva 23, Lukaku 51 / karamoh 26, Gervinho 30)

---------------------------------------------------

OSASUNA - VALENCIA 3:1

U zadnjem dvoboju 10. kola Primere Osasuna je u Pamploni pobijedila Valenciju s 3-1.

Poveli su "šišmiši" u 14. minuti preko Rodriga, no isti igrač je zaradio isključenje u 15 minuta kasnije, što se pokazalo kobnim za Valenciju. Osasuna je iskoristila brojčanu prednost i golovima Oiera (35) i Rubena Garcie (48) došla do preokreta. U 80. minuti Pervis Estupinan je povećao na konačnih 3-1.

Vodi Granada s 20 bodova ispred Barcelone, Real Sociedada, Atletica i Seville koji imaju po 19 bodova, Osasuna je deveta s 14 bodova, a Valencia 11. s 13

03. svibanj 2024 16:01