LIGA PRVAKA

Real s desetoricom dobio Galatasaray, United uništio Bayer, hat-trick Vidala

Piše: Dražen KrušeljObjavljeno: 27. studeni 2013. 17:29

Ryan Giggs za svoj je 40. rođendan počastio suigrače (i Sir Alexa Fergusona na tribinama BayArene) komfornom pobjedom na gostovanju u Leverkusenu, kojom je Manchester United osigurao prolaz u osminu finala Lige prvaka.

Velški veteran iskoristio je izostanke Van Persieja i Vidića da zajedno s Rooneyem od početka preuzme uzde igre “crvenih vragova”. Dvojac se nije upisao u strijelce, ali je režirao sve bitno u 5-0 trijumfu protiv indisponiranih “apotekara” (Valencia Spahić-ag, Evans, Smalling i Nani), drugoplasirane bundesligaške momčadi koja je već do poluvremena zaglavila u nepopravljivom minusu od dva gola. Svaka se ravnoteža raspala u finišu prvog dijela kada je nes(p)retni Spahić glavom matirao svojeg vratara Lena.

Debakl njemačke momčadi na najbolji su način iskoristili Dario Srna i njegovi “rudari” skočivši 4-0 pobjedom protiv Reala Sociedada na drugo mjesto na ljestvici. Kolo uoči kraja mini-lige Šahtar drži bod prednosti ispred Bayera, a posljednji test u skupini ukrajinski prvak polaže na Old Traffordu.

Kapetan hrvatske reprezentacije nastavio je glancati izvrsnu formu iz posljednjih utakmica. Srna je odmjerenim udarcem iz slobodnjaka uzdrmao gredu prije nego što je na pozornicu stupio odred brazilskih legionara i razmontirao “la Real”. Baske je golom u prvom dijelu načeo Luiz Adriano, a mrežu su kasnije pogađali još Alex Texeira i Douglas Costa (dva puta, uz Srninu asistenciju). Eduardo Da Silva odigrao je posljednjih dvadesetak minuta…

Filmskim završnicama na dvije utakmice u skupini C Benfica je profitirala za tri boda i kolo prije kraja dijeli drugo mjesto s Olympiacosom. “Orlovi” Jorgea Jesusa iščupali su pobjedu na gostovanju kod Anderlechta (3-2, pobjednički gol Rodriga u 90. minuti), a usput ih je pomazila sreća jer je PSG na istovjetan način, u posljednjim sekundama, Cavanijevim golom potopio grčkog prvaka. Urugvajac je zabio gol za 2-1 pobjedu u utakmici koju je pogotkom otvorio Zlatan Ibrahimović. “Ibra” je tako stigao do osmog gola u Ligi prvaka ove jeseni, čime je izjednačio Ronaldov učinak.

U popodnevnom program Bayern je uspjehom na gostovanju u Moskvi srušio deset godina star rekord Barcelone. Sa uvjerljivih 3-1 protiv CSKA europski je prvak, naime, došao do desete uzastopne pobjede u Champions ligi, a recept pomoću kojeg je Guardiola ubilježio nova tri boda neće razveseliti članove Mandžukićeva fan-cluba.

Bayern je igrao bez klasičnog napadača (hrvatski reprezentativac zbog lakše ozljede nije bio u protokolu), s Goetzeom u ulozi “lažne devetke”. Goetze, Robben i Mueller često su stvarali paniku pred Akinfejevim, a upravo je Goetze bio autorom najatraktivnijeg poteza na utakmici kada je solo-prodorom nanizao trojicu suparničkih braniča prije nego što je spakirao loptu u mrežu.

Izostanci Cristiana Ronalda i Luke Modrića nisu naškodili Realu u sudaru s Galatasarayem (4-1), iako se sredinom prvog dijela na Bernabeu oglasilo zvono za uzbunu nakon što je Sergio Ramos isključen zbog prekršaja na Bulutu (Ramos je vlasnik nevjerojatne kolekcije od 17 crvenih kartona u Realovu dresu). Bale, Arbeloa, Di Maria i Isco nisu ostavili puno izgleda Mancinijevoj momčadi.

Priliku je iskoristio Juventus koji je napokon ubilježio 3-1 pobjedu u ovoj kampanji Lige prvaka i stigao do drugog mjesta u skupini. “Stara dama” trebala je dva jedanaesterca kako bi dosadne goste iz Kopenhagena ostavila u retrovizoru, a na koncu je realizator jedanaesteraca Arturo Vidal zaokružio priču hat-trickom. Za najljepši trenutak utakmice ipak se pobrinuo Olof Mellberg, nekadašnji igrač “zebri”, koji je atraktivnim udarcem izjednačio na 1-1

Rezultati:

SKUPINA A:

Bayer Leverkusen - Manchester United 0-5 (Valencia 22, Spahić 30-autogol, Evans 66, Smalling 77, Nani 88)

Šahtar Donjeck - Real Sociedad 4-0 (Luiz Adriano 37, Teixeira 48, Costa 68, 85)

LJESTVICA:

1. Manchester United 5 3 2 0 11:3 11

2. Bayer Leverkusen 5 2 1 2 8:10 7

3. Šahtar Donjeck 5 2 2 1 7:5 8

4. Real Sociedad 5 0 1 4 1:9 1

SKUPINA B

Juventus - Kopenhagen 3-1 (Vidal 28-11m, 61-11m, 63)

Real Madrid - Galatasaray 4-1 (Bale 37, Arbeloa 51, Di Maria 63, Isco 81 / Bulut 38) - crveni karton (Ramos, Real - 26)

LJESTVICA:

1. Real Madrid 5 4 1 0 18:2 13

2. Juventus 5 1 3 1 10:8 6

3. Galatasaray 5 1 1 3 7:14 4

4. Kopenhagen 5 1 1 3 4:11 4

SKUPINA C:

PSG - Olympiakos 2-1 (Ibrahimović 7, Cavani 90 / Manolas 80)

Anderlecht - Benfica 2-3 (Mbemba 18, Bruno 77 / Matić 34, Mbemba 52, Rodrigo 90+2)

LJESTVICA:

1. PSG 5 4 1 0 15:3 13

2. Olympiakos 5 2 1 2 7:7 7

3. Benfica 5 2 1 2 6:7 7

4. Anderlecht 5 0 1 4 3:14 1

SKUPINA D

CSKA Moskva - Bayern Munchen 1-3 (Honda 62-11m / Robben 17, Goetze 56, Mueller 65-11m)

Manchester City - Viktoria Plzen 4-2 (Aguero 33-11m, Nasri 65, Negredo 78, Džeko 90 / Horava 43, Tecl 69)

LJESTVICA:

1. Bayern München 5 5 0 0 15:2 15

2. Manchester City 5 4 0 1 15:8 12

3. CSKA Moskva 5 1 0 4 7:15 3

4. Viktoria Plzen 5 0 0 5 4:16 0

Šahtar - Real Sociedad 4:0 (Adriano 37, Texieira 48, D.Costa 68, 87)

Šahtar: Pyatov - Kucher, Shevchuk, Rakitskiy, Srna - Stepanenko, Fred - Bernard, Douglas Costa, Alex - Luiz Adraino

Real Sociedad: Bravo - Ansotegi, Cadamuro, de la Bella, Inigo Martinez - Elustondo, Xabi Prieto, Pardo - Griezmann, Vela,Castro

Utakmica je završila! - Šahtar je apsolutno nadigrao goste iz Španjolske i došao na drugo mjesto ljestvice koje vodi u osminu finala Lige prvaka

87. minuta - GOOOL! - Dario Srna je odlično povukao kontru po sredini terena, dodao na desnu stranu do Tysona koji ubacuje u sredinu gdje D. Costa svojim drugim pogotkom zapečaćuje sudbinu gostiju

76. minuta - Seferović snažno potegnuo iz daljine, ali preko gola

75. minuta - Eduardo ulazi u igru

68. minuta - GOOOOL! - Teixeira je povukao dugu kontru, uposlio D. Costu na lijevoj strani koji gromovitim udarcem para mrežu u gornjem desnom kutu Brava

60. minuta - Douglas Costa se našao u izglednoj prilici na rubu šesnaesterca, ali puca ravno u golmana gostiju

54. minuta - vratnica spašava domaćine! Griezmann je iz blizine gotovo svladao Pyatova!

48. minuta - GOOOOL - Alex Teixeira nakon katastrofalne pogreške Inga Martineza uzima loptu na 18 metara, ulazi u protivnički šesnaesterac i ljevicom zabija pokraj nemoćnog Brava.

46. minuta - ubačaj Srne s desne strane završio na glavi gostujućeg braniča

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

45. minuta - udarac Griezmanna završio na Stepanenku

43. minuta - šansa za goste, no ubačaj s lijeve strane nije urodio plodom za igrače Sociedada

37. minuta - GOOOOL - Luiz Adriano nakon akcije iz kornera zabija pokraj pomalo smiješnog vratara gostiju, Brava, koji je morao reagirati bolje

35. minuta - slobodni udarac Darija Srne sa dvadesetak metara završava na prečki gostiju!

28. minuta - Alex Teixeira proigrava Bernarda koji je pola metra u zaleđu pa je dobra šansa propala

17. minuta - skupo pojačanje Šahtara Bernard sjurio se po lijevoj strani, ali iz blizine promašio cijela vrata

10. minuta - Douglas Costa je nešto pokušavao oko šesnaesterca, ali bez uspjeha

1. minuta - Utakmica je počela

22. rujan 2024 11:28