TURSKA LIGA

Remi Fenerbahçea i Beşiktaşa

Beşiktaş i njegov trener Slaven Bilić su imali dobitnu situaciju u rukama. Naime, vodio je Beşiktaş na kraju prvog dijela 3-2 i imao je igrača više.
Piše: Sportske novostiObjavljeno: 30. studeni 2013. 22:30

Spektakularna je bila derbi utakmica 13. kola turske Süperlig između Fenerbahçea i Beşiktaşa. Završilo je bez pobjednika uz čak šest postignutih pogodaka (3-3).

Beşiktaş i njegov trener Slaven Bilić su imali dobitnu situaciju u rukama. Naime, vodio je Beşiktaş na kraju prvog dijela 3-2 i imao je igrača više (isključenje Raula Meirelesa u 30. minuti).

No, brojčano su strane postale izjednačene u 69. minuti kada je pocrvenio Uysal, inače igrač kojeg je Bilić u drugom dijelu uveo u igru. Rezultatski su stvari postale izjednačene u 83. minuti kada je Dirk Kuyt postavio konačnih 3-3.

Prvo poluvrijeme je bilo ludo. Olcay Şahan je doveo goste u vodstvo u devetoj minuti, a samo tri minute kasnije izjednačio je Nigerijac Emmanuel Emenike. S igračem manje je domaćin poveo preko Senegalca Mousse Sowa, a onda je završnicu prvog dijela privatizirao 29-godišnji Portugalac Hugo Almeida koji je zabio za 2-2 i 3-2 Bilićeve momčadi.

Fenerbahçe je ovim remijem prekinuo niz od pet pobjeda zaredom, dok je Beşiktaşu stao niz od dvije prvenstvene pobjede zaredom.

Turska Süperlig, 13. kolo:

Fenerbahçe - Beşiktaş 3-3 (Emenike 12, Sow 37, Kuyt 83 / Şahan 9, Hugo Almeida 43, 45+1)

Kayserispor - Akhisar 0-0