Rennes' midfielder Tongo Doumbia (L) vies with Monaco's defender Julio Nkoilou (R) during their French L1 football match Rennes versus Monaco on December 4, 2010 at the la Route de Lorient stadium in Rennes, western France. AFP PHOTO / THOMAS BREGARDIS
LE CHAMPIONNAT

Rennes ostao na prvom mjestu, Rennes kod kuće bolji od Monaca

Piše: Agencija TotalsportObjavljeno: 05. prosinac 2010. 00:15

Pobjedom protiv Monaca (1-0) u 16. kolu francuskog prvenstva, nogometaši Rennesa ponovno su zasjeli na prvo mjesto ljestvice, istina s utakmicom više od tri najbliža pratitelja.

Rennes je do sedme pobjede sezone došao pogotkom Victora Huga Montaňa koji je u 64. minuti realizirao jedanaesterac nakon što je prethodno Nampalys Mendy igrao rukom u kaznenom prostoru.

Lens je pred svojim navijačima ispustio pobjedu protiv Auxerrea, utakmica je završila rezultatom 1-1. Momčad hrvatskog reprezentativnog vratara Vedrana Runje, koji je branio svih 90 minuta, povela je u 31. minuti preko Alaeddinea Yahije. Imao je Lens tri boda u džepu sve do 87. minute kada je Runju glavom nakon kornera svladao Jean-Pascal Mignot.

Sedmu su prvenstvenu pobjedu u subotu ostvarili i nogometaši Toulousea te Sochauxa. Ovi potonji su s 2-1 nadigrali Valenciennes, dok je Toulouse s 1-0 bio bolji od Caena.

Spomenimo i da je utakmica između Lillea i Lorienta odgođena za nedjelju zbog jakog snijega koji je onemogućio normalno održavanje dvoboja.