Luka Vrbančić u dresu Dinama

VLADO KOS Cropix
ZABIO DVA KOMADA

Hrvatska izvela preokret: Mladi Vatreni gubili u važnoj utakmici, a onda se ukazao ‘Dinamov Scholes‘

Važan korak ka plasmanu u Elitnu rundu kvalifikacija ostvarila je U-19 reprezentacija u Rovinju
Piše: SNObjavljeno: 15. studeni 2023. 14:53

Hrvatska – Armenija 2:1 (0:1)

ROVINJ – Igralište Valbrune. Gledatelja: 120. Sudac: Vitalijkes Spasjonnikova (Latvija) 7, pomoćnici: Ralmonda Tatriks (Latvija), Turkka Valjakka (Finska).

Strijelci: 0:1 Verdanyan 22, 1:1 Vrbančić 66, 2:1 Vrbančić 71. Žuti karton: Hovhannisyan (Armenija).

Hrvatska: Buljan 6,5, Marković 6, 5,Žiković 6,5, Čaić 6,5, Kapulica 6 (od 54 Matković 6,5), Vrbančić 7, Brajković 6,5, Pavić 6 (od 36 Panić 6,5), Vušković 6,5, Koščević 6,5 (od 88 Travaglia -), Hodak 6,5. Izbornik: Siniša Oreščanin 7.

Armenija: Khachatryan 6,5, Tarloyan 6, Manukyan 6, Hovhannisyan 6,5, Glgollan 6, Ayvazyan 6 (od 79 Minasyan -), Vardanyan 6,5 (od 68 Afyan 6), Tovmasyan 6,5 (od 74 Hovhannisyan -), Tsarukyan 6,5, Janoyan 6 (od 68 Hakobyan 6), Sukiasyan 6,5. Izbornik:Razmik Grigoryan 6,5.

Nogometna reprezentacija Hrvatske do 19 godina uspješno je otvorila nastup u preliminarnoj rundi kvalifikacija za Euro toga uzrasta koje će se odigrati sljedeće godine u Sjevernoj Irskoj.

Izabranici Siniše Oreščanina u prvom su dvoboju na stadionu Valbruna u Rovinju bili bolji od Armenije s 2:1. Iako su poveli gosti pogotkom Vardanyana u 22. minuti, Hrvatska je u drugom poluvremenu preokrenula rezultat.

Dva je pogotka, u 66. i 71. minuti postigao Luka Vrbančić. Vezni igrač Dinama kojeg smo u jednoj priči prozvali i "Dinamovim Paulom Scholesom" u pet je minuta preokrenuo rezultat utakmice i poslao Hrvatsku jako blizu plasmanu u Elitnu rundu kvalifikacija.

Hrvatska će još odmjeriti snage s Farskim Otocima u subotu te s Izraelom sljedećeg utorka. U Elitnu rundu plasirat će se dvije prvoplasirane momčadi uz najbolju trećeplasiranu iz svake od 13 skupina, a Elitna runda odigravat će se sljedeće godine.