SAKIS SAVVIDES Afp
SRBI TIJESNO SLAVILI

Kakav šok za Sloveniju! Nakon Rusa izgubili i od Ciprana i dodatno zakomplicirali situaciju u skupini

Novo iznenađenje u hrvatskoj skupini H dogodilo se u Nikoziji gdje je Cipar pobijedio Sloveniju 1:0
Piše: Goran Čičin-Mašansker, SNObjavljeno: 30. ožujak 2021. 19:52

Slovenija je premijernom pobjedom protiv Hrvatske povećala apetite svojih navijača koji su se ponadali da bi ih Matjaž Kek opet mogao odvesti na Svjetsko prvenstvo. Ipak, njegovi izabranici kiksali su na sljedeće dvije prepreke, izgubili su na gostovanjima kod Rusije i Cipra.

U Nikoziji su Slovenci bili favoriti, ali taj status nisu opravdali. Upisali su i drugi poraz u trećem nastupi i tako kompromitirali izglede za plasman u Katar. Cipar se postavio u čvrsti blok i uspješno kontrolirao sve pokušaje suparničkih napada.

U pravo vrijeme poveli su domaći, tek par minuta prije odlaska na odmor. Slovenski vratar Jan Oblak s pravom je bio bijesan, jer je njegova reprezentacija primila pogodak nakon što je izvela ubacivanje sa strane. Cipar je brzo osvojio loptu i u dva dodavanja ona je stigla do Ioannisa Pittasa koji se u primanju oslobodio dvojice čuvara i pogodio gornji desni kut.

U nastavku tek jedan opasniji pokušaj Slovenije, Črnigoj je u 76. minuti tukao iznad grede. Dvije prilike u završnici je imao Pittas, prvo je tukao pokraj vratnice, potom je Oblak obranio njegov udarac. Ciprani u rujnu gostuju na Maltu, Slovenija dočekuje Slovačku.

Kažimo da je u drugoj danas odigranoj utakmici europskih kvalifikacija za SP Srbija pobijedila Azerbajdžan u Bakuu s 2:1. Mitrović je u 16. minuti doveo Srbe u vodstvo, izjednačio je Mahmudov u 59. minuti iz jedanaesterca, a da bi Mitrović svojim drugim golom u 81. minuti donio gostima vrijedna tri boda.