Hrvatska nije uspjela ući u finale

FIBA
DOBRO SE DRŽALE

Mlade košarkašice nisu uspjele ući u finale - Španjolska ih demolirala u posljednjoj četvrtini

Hrvatska je dobro igrala veći dio utakmice, ali su na kraju Španjolke upisale uvjerljivu pobjedu.
Piše: SNObjavljeno: 26. kolovoz 2022. 21:31

Mlade hrvatske košarkašice nisu izborile finale U16 Europskog prvenstva. Bolje od njih su bile košarkašice Španjolske koje su slavile s uvjerljivih 75:54.

Konačni rezultat definitivno zavarava jer je Hrvatska jako dobro izgledala sve do posljednje četvrtine. Nakon 30 minuta rezultat je bio samo 46:45 za Španjolke, držale su se naše košarkašice i do 6 minuta prije kraja kada je bilo 57:51, a onda je krenuo uragan španjolskih košarkašica koje su izborile nastup u finalu. Hrvatsku sutra u 17:30 čeka utakmica za 3. mjesto protiv poraženih iz susreta Portugala i Francuske.

Najefikasnija u redovima Hrvatske bila je Petra Bozan koja je ubacila 16 poena te imala 13 skokova. Gina Nikola Pirjak je imala 11 poena i 3 skoka, a Ella Majstorović 10 poena, 9 skokova i 3 asistencije. Kod Španjolske su Carla Osma Cruz i Awa Fam Thiam ubacile po 16 poena.

02. svibanj 2024 06:25