ANTE CIZMIC Cropix
KAKO SU IGRALI

Modrić je opet pokazao klasu, a jedan je čovjek odigrao kao da ima 75 utakmica u reprezentaciji, zid!

Hrvatska nogometna reprezentacija pobijedila je Dansku s 1-0 na gostovanju u Kopenhagenu
Piše: SNObjavljeno: 11. lipanj 2022. 08:00

Pogodak vrijedan pobjede na Parken stadionu postigao je Mario Pašalić u 69. minuti, nakon ubačaja Marcela Brozovića. Pašalić je spremno dočekao loptu na visini peterca i poput rasnog strijelca uklizao te ju proslijedio u mrežu kroz noge danskog vratara Kaspera Schmeichela.

Danska je bila bolja i opasnija u prvom poluvremenu, ali jedini udarac unutar okvira, koji je u 40. minuti uputio Andreas Cornelius, Dominik Livaković je odlično obranio. Na početku drugog poluvremena Zlatko Dalić je u igru ubacio Luku Modrića i Matea Kovačića, što je potpuno promijenilo i značajno poboljšalo igru hrvatske reprezentacije, koja je ovladala loptom i postala opasna po suparnička vrata. To je, u konačnici, rezultiralo Pašalićevim pogotkom koji je Hrvatskoj donio treću pobjedu u 13. nastupu "Vatrenih"u Ligi nacija.

KAKO SU IGRALI:

DANSKA

Najbolji: Hojbjerg 7- Izvanredan radni vezni, kontinuiran i pravovremen u oba pravca.

Schmeichel 6 - prvi dio gledatelj, drugi dio dvije obrane, a onda nemoć kod gola.

Wass 6 - od dva beka on je više defenzivan, uz to izvan forme.

Andersen 6 - prvi dio solidan, kad je zaigrala Hrvatska izgubio je sigurnost.

Christensen 6 - slično kao Andersen, zakasnio u blok Pašaliću kod pogotka.

Maehle 7 - prvi dio ključni bek-napadač, probijao bok, a u nastavku manje opasan.

Delaney 6,5 - ne vidi se puno, ali radi puno, ubacuje se u završnicu.

Eriksen 6,5 - nakon svega uvijek ostaje tehnika i znanje, u nastavku ponestalo snage.

Damsgaard 6 - izvrstan igrač koji je izvan natjecateljskog ritma zbog malo igre u klubu.

Cornelius 5,5 - štemer, dva puta opalio Livakovića, ostalo neopasan.

Braithwaite 6,5 - unio prodornost kad je ušao, opasan. Dobro da nije igrao prvi dio.

Wind 5,5 - nije donio ništa novog u odnosu na Corneliusa.

Kristensen 5,5 - ušao je u igru kada je Hrvatska zagospodarila terenom. Neprimjetan.

Poulsen - malo igrao za ocjenu.

Skov - malo igrao za ocjenu.

Izbornik Hjulmand 6,5 - prvo poluvrijeme dominacija, visoki presing, u nastavku "druga" Hrvatska uzvratila istom mjerom.

HRVATSKA

Najbolji: Šutalo 7,5 - Odigrao kao da ima 75 utakmica u reprezentaciji, od prve do posljednje minute. Zid!

Livaković 6,5 - nekoliko sigurnih obrana kao doprinos samopouzdanju, svojem i momčadi. Uvjerljiv.

Vrsaljko 6 - puno problema s naletima Maehlea, ali rješavao iskustvom. Vidi se da fali kondicije nakon pauze.

Erlić 7 - potvrda dobre igre u Splitu, u još težoj utakmici djelovao i još uvjerljiviji. Dobitak.

Juranović 6 - prvi dio u podređenosti, u nastavku se digao. Solidna partija iako na lijevom boku.

Jakić 5 - potpuno u sjeni, nekoliko grešaka u opasnoj zoni, teško odgovarao na visoki presing.

Brozović 7 - u prvom dijelu prilično usamljen, u nastavku prodisao s Modrićem i Kovačićem.

Ivanušec 5,5 - poneki dobar izlaz u sprintu, uglavnom u bloku, ukupno bez konkretnog učinka.

Pašalić 7,5 - prvi dio samo trka i borba. U nastavku u razigranoj momčadi veliki iskorak i pobjednički gol.

Oršić 5,5 - jedan tipičan mu šut, ali premalo u igri, bez karakterističnog mu sprinta. Nekonkretan.

Kramarić 6,5 - u odsječenosti prvog dijela bilo mu je teško, u nastavku se lakše razigrao u drugačijoj momčadi.

Kovačić 7 - jedan od tri tenora vezne linije, pridonio dominaciji Hrvatske u drugom dijelu.

Modrić 7,5 - Kakva demonstracija klase i više razine unutar vrhunskog nogometa. Totalno promijenio utakmicu.

Stanišić 6 - nekoliko vrlo dobrih akcija, ofenzivno poduzetan, ali i par defenzivnih kiksova. Solidan.

Vlašić 6 - nije imao konkretnijih poteza, ali je donio agresivniji pristup u ofenzivnoj liniji.

Budimir - malo igrao za ocjenu.

Izbornik Dalić 7 - prvo poluvrijeme Danska je izdominirala, u nastavku je izmjenama njegova momčad izdominirala domaćina. S bonusom gola i pobjede.​​

30. travanj 2024 04:13