ATTILA KISBENEDEK
VATRENI IDU NA OTOK

Napokon se sve zna: Pogledajte tko sve ide na EURO, skupine i raspored utakmica, kada igra Hrvatska...

Plasman na EURO izborili su uz Škotsku i Sjeverna Makedonija, Mađarska, te Slovačka.
Piše: HinaObjavljeno: 12. studeni 2020. 23:47

Hrvatska nogometna reprezentacija doznala je i posljednjeg, trećeg suparnika u skupini D Europskog prvenstva iduće godine, a bit će to reprezentacija Škotske koja je u finalu play-offa u Beogradu pobijedila Srbiju sa 5:4 boljim izvođenjem jedanaesteraca nakon što je susret završio 1:1.

Zanimljivo, nakon što je Škotska izborila EP, postalo je jasno kako će "Vatreni" igrati protiv dva domaćina, Engleske i Škotske.

Svjetski doprvaci otvaraju EP 13. lipnja protiv Engleske na legendarnom Wembleyju. U 2. kolu Hrvatska igra protiv Češke u Glasgowu na Hampden Parku 18. lipnja, dok će 22. lipnja ponovo u Glasgowu igrati protiv Škotske.

Plasman na EURO izborili su i Sjeverna Makedonija, Mađarska, te Slovačka.

Mađarska je drugi EP u nizu izborila nakon velike drame, okrenuvši rezultat protiv Islana u posljednjih pet minuta utakmice. Gosti su poveli u 11. minuti golom Gylfija Sigurdssona nakon velike pogreške domaće 'jedinice' Petera Gulacsija kojem je prošla kroz ruke nakon što je veznjak Evertona pucao iz slobodnog udarca,

Island je sve do same završnice držao vodstvao, a onda sve prosuo. U 88. minuti je izjednačio naturalizirani Francuz Loic Nego, da bi u drugoj minuti nadoknade veznjak Salzburga Dominik Szoboszlai sjajno pogodio za 2-1.

Mađarska će na EP-u igrati u "skupini smrti" zajedno s Njemačkom, Francuskom i Portugalom.

Slovačka je u Belfastu nakon produžetaka pobijedila Sjevernu Irsku sa 2-1 izborivši EP na kojem će igrati u skupini E sa Španjolskom, Poljskom i Švedskom.

Slovačka je povela u 17. minuti pogotkom Juraja Kucke koji je iskoristio pogrešku domaćeg veznjaka Georgea Savillea nakon što je ovaj glavom vraćao loptu svojem suigraču, no to je učinio vrlo loše. Kucka je "ukrao" loptu i jurnuo prema suparničkim vratima i zabio za 1-0.

Sjeverna Irska je uspjela izjednačiti u 88. minuti autogolom Milana Škriniara koji je ubačaj McNaira pospremio u vlastitu mrežu. U posljednjim trenucima susreta domaćin je mogao okrenti rezultat, no Lafferty je pogodio okvir gola.

Gosti su do nove prednosti došli u 110. minuti golom Michala Duriša koji je s ruba šestnaesterca pogodio donji desni kut vratara Baileyja Peacocka-Farrella.

Sjeverna Makedonija je u finalu play-offa skupine D u Tbilisiju pobijedila Gruziju sa 1-0 po prvi put u povijesti izborivši plasman na EURO.

Junak utakmice bio je 37-godišnji Goran Pandev koji je u 56. minuti postigao jedini pogodak na utakmici, svoj 36. gol u 114. nastupu u dresu nacionalne vrste.

Bila je to sjajna akcija u četiri poteza u kojoj su sudjelovali "Talijani", veznjak Napolija Elif Elmas, napadač Udinesea Ilija Nestorovski i napadač Genoe Pandev.

Za Makedoniju je do 67. minute igrao kapetan zagrebačkog Dinama Arijan Ademi.

Do play-offa za odlazak na EP Makedonci su stigli s obzirom na to su prošle godine u grupi D Lige nacija bili bolji od Armenije, Gibraltara i Lihtenštajna, a potom su u polufinalu play-offa pobijedili Kosovo.

Sjeverna Makedonija će na EP-u igrati u skupini C u kojoj su i Nizozemska, Ukrajina i Austrija.

--------------------------------------------------------------------------------------------

REZULTATI PLAY OFFA

SKUPINA A (Budimpešta)

Mađarska - Island 2-1 (Nego 88, Szoboszlai 90+2 / Sigurdsson 11)

SKUPINA B (Belfast)

Sjeverna Irska - Slovačka 1-2 prod (Škriniar 88-ag / Kucka 17, Duriš 110)

SKUPINA C(Beograd)

Srbija - Škotska 4-5 11-m (1-1, Jović 90 / Christie 52)

SKUPINA D (Tbilisi)

Gruzija - Sjeverna Makedonija 0-1 (Pandev 56)

NAPOMENA: Slovačka, Škotska, Mađarska i Sjeverna Makedonija izborile su plasman na Europsko prvenstvo iduće godine

--------------------------------------------------------------------------------------------

EURO 2020 - poznate sve skupine

Slovačka, Škotska, Mađarska i Sjeverna Makedonija posljednje su četiri reprezentacije koje su izborile plasman na Europsko nogometno prvenstvo koje će se održati od 11. lipnja do 11. srpnja iduće godine.

Sada su poznate i sve skupine Europskog prvenstva koje se trebalo održati ovoga ljeta, ali je zbog pandemije prebačeno na 2021. godinu.

EURO bi se trebao održati u 12 država i 12 gradova (London/Engleska, Munchen/Njemačka, Rim/Italija, St Peterburg/Rusija, Amesterdam/Nizozemska, Kopenhagen/Danska, Dublin/Irska, Glasgow/Škotska, Bilbao/Španjolska, Baku/Azerbajdžan, Budimpešta/Mađarska, Bukurešt/Rumunjska), a ako neće biti novig odgoda i promjena, EP će početi 11. lipnja utakmicom Italije i Turske u Rimu.

SKUPINA A: (Rim i Baku): Italija, Švicarska, Turska, Wales

Skupina B (Kopenhagen i Sankt Peterburg): Belgija, Rusija, Danska, Finska

Skupina C (Amsterdam i Bukurešt): Ukrajina, Nizozemska, Austrija, Sjeverna Makedonija

Skupina D (London i Glasgow): Engleska, HRVATSKA, Češka, Škotska

Skupina E (Bilbao i Dublin): Španjolska, Poljska, Švedska, Slovačka

Skupina F (München i Budimpešta): Njemačka, Francuska, Portugal, Mađarska

--------------------------------------------------------------------------------------------

EURO 2020 - Raspored svih utakmica (od 11. lipnja do 11. srpnja 2021. godine)

SKUPINA A: (Italija, Švicarska, Turska, Wales)

1. kolo - 11. lipnja (Rim)

21:00 Turska - Italija

1. kolo - 12. lipnja (Baku)

15:00 Wales - Švicarska

2. kolo - 16. lipnja:

18:00 Turska - Wales (Baku)

21:00 Italija - Švicarska (Rim)

3. kolo - 20. lipnja:

18:00 Švicarska - Turska (Baku)

18:00 Italija - Wales (Rim)

SKUPINA B (Belgija, Rusija, Danska, Finska)

1. kolo - 12. lipnja:

18:00 Danska - Finska (Kopenhagen)

21:00 Belgija - Rusija (St Petersburg)

2. kolo - 16. lipnja:

15:00 Finska - Rusija (St Petersburg)

2. kolo - 17. lipnja:

18:00 Danska - Belgija (Kopenhagen)

3. kolo - 21. lipnja:

21:00 Rusija - Danska (Kopenhagen)

21:00 Finska - Belgija (St Petersburg)

SKUPINA C (Ukrajina, Nizozemska, Austrija, Sjeverna Makedonija)

1. kolo - 13. lipnja:

18:00 Austrija - S.Makedonija (Bukurešt)

21:00 Nizozemska - Ukrajina (Amsterdam)

2. kolo - 17. lipnja:

15:00 Ukrajina - S.Makedonija (Bukurešt)

21:00 Nizozemska - Austrija (Amsterdam)

3. kolo - 21. lipnja:

18:00 S.Makedonija - Nizozemska (Amsterdam)

18:00 Ukrajina - Austria (Bukurešt)

SKUPINA D (Engleska, HRVATSKA, Češka, Škotska)

1. kolo - 13. lipnja:

15:00 Engleska - HRVATSKA (London)

1. kolo - 14. lipnja:

15:00 Škotska - Češka (Glasgow)

2. kolo - 18. lipnja:

18:00 HRVATSKA - Češka (Glasgow)

21:00 Engleska - Škotska (London)

3. kolo - 22. lipnja:

21:00 HRVATSKA - Škotska (Glasgow)

21:00 Češka - Engleska (London)

SKUPINA E (Španjolska, Poljska, Švedska, Slovačka)

1. kolo - 14. lipnja:

18:00 Poljska - Slovačka (Dublin)

21:00 Španjolska - Švedska (Bilbao)

2. kolo - 18. lipnja

15:00 Švedska - Slovačka (Dublin)

2. kolo - 19. lipnja:

21:00 Španjolska - Poljska (Bilbao)

3. kolo - 23. lipnja:

18:00 Slovačka - Španjolska (Bilbao)

18:00 Švedska - Poljska (Dublin)

SKUPINA F (Njemačka, Francuska, Portugal, Mađarska)

1. kolo - 15. lipnja:

18:00 Mađarska - Portugal (Budimpešta)

21:00 Francuska - Njemačka (Munchen)

2. kolo - 19. lipnja:

15:00 Mađarska - Francuska (Budimpešta)

18:00 Portugal - Njemačka (Munchen)

3. kolo - 23. lipnja:

21:00 Portugal - Francuska (Budimpešta)

21:00 Njemačka - Mađarska (Munchen)

OSMINA FINALA

26. lipnja (Amsterdam), 18:00 A2 - B2

26. lipnja (London), 21:00 A1 - C2

27. lipnja (Budimpešta), 18:00 C1 - 3 D/E/F

27. lipnja (Bilbao), 21:00 B1 - 3 A/D/E/F

28. lipnja (Kopenhagen), 18:00 D2 - E2

28. lipnja (Bukurešt), 21:00 F1 - 3 A/B/C

29. lipnja (Dublin), 18:00 D1 - F2

29. lipnja (Glasgow), 21:00 E1 - 3 A/B/C/D

ČETVRTFINALE

2. srpnja (St Peterburg), 18:00 (F1 - 3 A/B/C) - (D2 - E2)

2. srpnja - (Munchen), 21:00 (B1 - 3 A/D/E/F) - (A1 - C2)

3. srpnja (Baku), 18:00 (C1 - 3 D/E/F) - (A2 - B2)

3. srpnja (Rim), 21:00 (E1 - 3 A/B/C/D) - (D1 - F2)

POLUFINALE

6. srpnja (London), 21:00

7. srpnja (London), 21:00

FINALE

11. srpnja (London), 21:00

Linker
22. listopad 2021 10:09