Kvalifikacije za EP

Šimunićeva mlada Hrvatska povela pa primila tri komada, Jarnijevi izabranici remizirali s Norvežanima

Mladi hrvatski reprezentativci svoj sljedeći dvoboj igraju 25. ožujka
Piše: HinaObjavljeno: 22. ožujak 2023. 17:28

U prvim susretima elitnog kola kvalifikacija za odlazak na europska prvenstva hrvatski nogometaši do 19 godina su poraženi, dok je Hrvatska U17 remizirala.

Na turniru na Malti Hrvatska U19 je s 1:3 izgubila od vršnjaka iz Češke. Izabranici Josipa Šimunića poveli su u 29. minuti pogotkom Mateja Matića, ali su Česi uspjeli okrenuti rezultat golovima koje su postigli Ambrosa u 32., Šina u 56. i Šmiga u 86. minuti.

Drugu utakmicu Hrvatska U19 igra 25. ožujka protiv Švedske. Dalje prolazi pobjednik skupine.

Hrvatska U17 remizirala je s Norveškom 0-0 u prvom nastupu na turniru koji se održava u norveškom Sarpsborgu. Izabranici Roberta Jarnija osvojili su bod u tvrdoj utakmici koja je okončana bez pogodaka, a u kojoj Norvežani u 81. minuti nisu iskoristili jedanaesterac. Hrvatski vratar Hlapčić je obranio udarac Egelija.

Hrvatski U17 reprezentativci sljedeći dvoboj igraju 25. ožujka protiv Belgije.

20. travanj 2024 14:06