Vladimir Dugandzic / Cropix
HNL

Rijeka deklasirala Osijek

Piše: HinaObjavljeno: 31. kolovoz 2015. 01:18

U susretu osmog kola Prve HNL Rijeka je na novom stadionu na Rujevici pobijedila Osijek sa čak 5:0.

Utakmicu je pred 4,000 gledatelja na stadionu Rujevica sudio Duje Strukan iz Splita.

Utakmicu je usmjerio Balaj ranim pogotkom u 16. minuti, na 2:0 povisio je Bezjak u 33. a do kraja poluvremena zabio je još i Mitrović.

Pobjedu domaćina potvrdili su Balaj i Sharbini pogocima u 50. i 90. minuti.

Ovom je pobjedom momčad Matjaža Keka skočila na drugo mjesto.

Ranije je još tri boda upisao Hajduk koji se oporavio od ispadanja iz Europe i u Zaprešiću je rutinski stigao do pobjede.

Bijeli su poveli poveli već u petoj minuti golom Balića, a šest minuta kasnije moglo je biti i 2:0, no Vlašić je promašio kazneni udarac. U 51. minuti Inter je ostao s igračem manje nakon što je isključen Mislav Komorski, a sve dvojbe oko pitanja pobjednika riješio je Ohandza golom za 2:0 u 69. minuti.

Na ljestvici vodi Dinamo sa 16 bodova, Rijeka i Split imaju po 14, a Hajduk 13 bodova. Na začelju je Zagreb s tri boda.