AS Roma forward Marco Borriello, center, back to camera, celebrates after scoring during a Serie A soccer match between AC Milan and Roma at the San Siro stadium in Milan, Italy, Saturday Dec. 18, 2010. At right is seen AS Roma Brazilian forward Adriano. (AP Photo/Luca Bruno)
 AP
SERIE A

Roma u derbiju sredila Milan

Piše: Agencija TotalsportObjavljeno: 19. prosinac 2010. 00:03

U derbiju 17. kola talijanskog prvenstva Roma je na San Siru prekinula Milanov niz nepobjedivosti i slavila s 1-0. "Rossonere" je s(p)retnim pogotkom srušio njihov igrač na posudbi u Romi Marco Borriello.

Ključni se trenutak utakmice dogodio u 69. minuti. Jeremy Menez je ubacio s desne strane, a u gužvi u šesnaestercu je Ignazio Abate pokušao izbiti, ali je pogodio Borriella od kojeg se lopta odbila u mrežu. Sedmi je to prvenstveni gol 28-godišnjeg napadača ove sezone.

Milan je do kraja svim silama pokušao doći barem do boda, imao je na koncu i više udaraca prema golu i unutar samog okvira, ali sva tri boda ipak putuju u Rim. Trener Rome Claudio Ranieri je svih 90 minuta na klupi držao kapetana Francesca Tottija, ali je zato od prve minute zaigrao Brazilac Adriano koji ove sezone baš i nije dobivao puno prilika.

Romi je ovo, inače, već četvrta gostujuća pobjeda protiv Milana u pet posljednjih prvenstvenih utakmica ovih suparnika na San Siru.

U ranijoj utakmici Cesena je kod kuće pobijedila Cagliari s 1-0, a za domaće je od prve minute drugog poluvremena zaigrao i naš Igor Budan.