Getty Images, sn ilustracija
POVRATAK IMPERATORA

SADA JE SVE I SLUŽBENO Igora Tudora naslijedio svevremenski velikan koji je Vatrenima nanio najteži poraz u povijesti hrvatskog nogometa

Piše: HinaObjavljeno: 22. prosinac 2017. 13:59

Karizmatični turski nogometni trener 64-godišnji Fatih Terim ponovno će, po četvrti puta u karijeri, preuzeti kormilo Galatasarayja.

Terim će naslijediti hrvatskog trenera Igora Tudora, koji je početkom tjedna dobio otkaz.

Već u nedjelju Terim će voditi Galatasaray u prvenstvenoj utakmici protiv Goztepea.

Terim je vodio Galatasaray u tri mandata (1996-2000, 2002-2004 i 2011-2013), a sa njime klub je ostvario najveći uspjeh na europskoj sceni osvojivši Kup Uefe 2000. godine.

Zagreb, 050916.
Stadion Maksimir.
Hrvatska - Turska, kvalifikacijska utkamica za Svjetsko prvenstvo u Rusiji 2018. Utakmica se igra pred praznim stadionom.
Na fotografiji: Fatih Terim.
Srdjan Vrancic / CROPIX / CROPIX

Svevremeni Imperator je upravo Vatrenima nanio najteži poraz u povijesti.

U povijesnom četvrtfinalu s Turcima na Euru 2008. u Austriji i Švicarskoj, Hrvatska je šokantno ispala na penale, iako je u 119. minuti imala 1:0, pogotkom Ivana Klasnića.

Ostalo je tužna povijest. U 122. minuti je Semih Senturk poravnao na 1:1, a Turci su pod ravnjanjem Fatiha Terima slavili jednu od najvećih pobjeda u svojoj povijesti.

28. svibanj 2024 12:16