Andrija Lučić/CROPIX
BUNDESLIGA

Santini asistirao za Freiburg

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 13. travanj 2013. 00:47

Nogometaši Freiburga došli su do treće uzastopne pobjede u Bundesligi. U prvoj utakmici 29. kola pred svojim su navijačima svladali Hannover s 3-1…

Momčad Christiana Streicha s nova se tri boda probila na visoko peto mjesto. Uz odigranu utakmicu više, ima 45 bodova koliko i četvrtoplasirani Schalke koji zasad drži poziciju koja vodi u kvalifikacije Lige prvaka.

Freiburg je poveo u 25. minuti pomalo bizarnim autogolom Christiana Schulza. Jonathan Schmid je nabacio s lijeve strane, a vratar gostiju Ron-Robert Zieler je promašio loptu koja je pala na nogu Schulza i odbila se u mrežu.

Hannover je izjednačio u 36. minuti kada je Pavel Krmaš loše vraćao loptu svome vrataru, a njegovu je pogrešku u konačnici iskoristio Konstantin Rausch. Međutim, samo osam minuta kasnije domaći su došli do novog vodstva koje više nisu ispuštali. Ponovno je Schmid centrirao s lijevog krila, a lopta je došla do Maxa Krusea koji ju je s 15-ak metara poslao u gol.

Konačni je rezultat Freiburg postavio u 73. minuti nakon sjajnog kontranapada u kojem je Kruse pronašao Ivana Santinija, a naš nogometaš gurnuo loptu najboljem igraču utakmice Schmidu čiji udarac nije uspio zaustaviti večeras iznimno nesigurni Zieler. Samo minutu nakon što je asistirao Schmidu, Santini je izašao iz igre.