Slavlje Atalantinog braniča Davidea Zappacoste

VINCENZO PINTO Afp
PJACA OSTAO NA KLUPI

Atalanta osvojila Rim, Spezia vodila 0:2 nakon pola sata pa spašavala bod, remi Leccea i Rome

Nogometaši Atalante skočili su na treće mjesto ljestvice talijanskog prvenstva nakon 22 kola
Piše: HINAObjavljeno: 11. veljača 2023. 17:21

Atalanta je s 2:0 slavila u Rimu protiv Lazija, izravnog konkurenta za pozicije koje vode u Ligu prvaka sljedeće sezone.

Gosti iz Bergama poveli su sredinom prvog poluvremena kada je Zappacosta u 24. minuti fantastičkim udarcem neobranjivo pogodio sam gornji lijevi kut domaćeg gola, da bi pobjedu potvrdio Hojlund sredinom nastavka kada je u 65. minuti uklizao u petercu na prizemni ubačaj Lookmana nakon sjajne solo-akcije Nigerijca.

Mario Pašalić zbog ozljede nije konkurirao za nastup u momčadi Atalante, dok je Toma Bašić ostao na klupi Lazija.

Treća Atalanta sada ima 41 bod, kao i četvrta Roma koja je ranije u subotu remizirala 1-1 (1-1) na gostovanju kod Leccea te peti Milan koji je u petak sa 1-0 (0-0) nadigrao Torino, dok je Lazio šesti sa 39 bodova. Drugi Inter ima 43 boda, a uvjerljvio vodeći Napoli ima 56 bodova.

Nogometaši Leccea i Rome odigrali su 1-1 (1-1).

Oba pogotka postignuta su na početku dvoboja, u 8. minuti je Ibanez nespretnom reakcijom zatresao vlastitu mrežu za vodstvo domaćih, da bi poravnao Dybala iz kaznenog udarca u 18. minuti.

Marin Pongračić zbog ozljede nije konkurirao za nastup u momčadi Leccea koja je sada 13. sa 24 boda, dok se Roma poravnala na trećem mjestu s Milanom, oba sastava sada imaju po 41 bod, dva manje od drgog Intera, a 15 manje od vodećeg Napolija.

U prvoj utakmici subotnjeg programa Empoli i Spezia su igrali 2-2 (0-2). Gosti iz La Spezije su bili na pragu pobjede koja bi im mnogo značila u borbi za ostanak, nakon pola sata igre bili su u prednosti od 2-0 i imali igrača više. Oba gola postigao je Verde (25-11m, 31), prvoga iz ponovljenog kaznenog udarca koji je dosuđen zbog igranja rukom Parisija na gol-liniji zbog čega je Parisi i isključen, a drugoga sjajnim udarcem izvan 16-erca.

No, u nastavku je i Spezia ostala sa 10 igrača nakon isključenja Esposita, a to su domaći iskoristili te golovima Cambiaghija (71) i Vignata (90+4) duboko u sudačkoj nadoknadi za spas boda. Marko Pjaca ostao je na klupi Empolija koji je sada 10. sa 27 bodova, dok je Spezia sa 19 bodova ostala 17. i sada ima pet bodova više uz utakmicu više od 18. Verone koja se nalazi u zoni ispadanja.