Cagliari je uspio preokretom doći do važna tri boda

LUIGI CANU/LIVEMEDIA/SHUTTERSTOCK EDITORIAL/PROFIMEDIA Luigi Canu/livemedia/Shutterstock Editorial/Profimedia
SERIE A & PREMIER LIGA

Cagliari pred svojim navijačima preokrenuo Bolognu, uvjerljiva pobjeda Southamptona

Domaći sastav je slavio s 2-1 nakon što je od 54. minute gubio 0:1 nakon slobodnjaka Orsolinija
Piše: HinaObjavljeno: 11. siječanj 2022. 22:58

Nogometaši Cagliarija ostvarili su veliku pobjedu pred svojim navijačima svladavši preokretom Bolognu sa 2:1 (0:0) u posljednjoj utakmici 21. kola Serie A.

Bologna je povela u 54. minuti pogotkom Orsolinija iz slobodnog udarca, a preokret je donio Urugvajac Gaston Pereiro koji je ušao u 63. minuti. Prvo je u 71. minuti asistirao Pavolettiju za izjednačujući pogodak, a potom je i sam postao strijelac pobjedničkog pogotka u četvrtoj minuti sučevog dodatka.

Trećom pobjedom u sezoni, a prvom na domaćem terenu nakon tri mjeseca, Cagliari je došao do 17 bodova i sada ga od zone spasa dijeli samo jedan bod. Bologna je sa 27 bodova ostala na 13. poziciji.

Inter je u vodstvu sa 49 bodova, jednim više, uz utakmicu manje, od drugoplasiranog Milana. Treći je Napoli sa 43 boda, a četvrta Atalanta sa 41.

Engleska: Southampton - Brentford 4-1

U zaostaloj utakmici 18. kola engleske Premier lige Southampton je kao domaćin uvjerljivo svladao Brentford s 4-1 (2-1).

Bednarek je u 5. minuti donio vodstvo domaćoj momčadi. Janelt je izjednačio u 23. minuti, a Southampton je ponovno poveo u 37. minuti autogolom Fernandeza. Pobjedu domaćina u nastavku su potvrdili Broja (49) i Adams (70).

Southampton je ovom pobjedom s 24 boda skočio na 11. mjesto, dok je Brentford s bodom manje na 13. poziciji.

Vodeći Manchester City ima 53 boda, čak deset više od drugoplasiranog Chelseaja. Liverpool je treći s 42 boda i utakmicom manje od vodećeg dvojca.

17. travanj 2024 18:10