MIGUEL MEDINA/AFP
Premiership i Serie A

Chelsea izgubio od Evertona na Goodisonu i propustio izbiti na vrh, Jurićeva Verona iznenadila Lazio

Jedini pogodak na utakmici postigao je Sigurdsson (22-11m) iz kaznenog udarca kojega je skrivio Mendy
Piše: HinaObjavljeno: 12. prosinac 2020. 23:10

U posljednjem susretu subotnjeg programa 12. kola engleskog nogometnog prvenstva Everton je na svom Goodison Parku svladao Chelsea sa 1-0 (1-0).

Jedini pogodak na utakmici postigao je Sigurdsson (22-11m) iz kaznenog udarca kojega je skrivio vratar gostiju Mendy prekršajem na Calvert-Lewinu.

Hrvatski reprezentativni veznjak Mateo Kovačić igrao je za Chelsea do 82. minute.

Ovim porazom Chelsea je propustio izbiti na vrh ljestvice, ostao je treći sa 22 boda, dva manje od Tottenham Hotspura i Liverpoola, dok je Everton skočio na sedmo mjesto sa 20 bodova.

REZULTATI 12. KOLA, Petak:

Leeds United - West Ham United 1-2 (Klich 6-11m / Souček 25, Ogbonna 80)
Subota:
Wolverhampton Wanderers - Aston Villa 0-1 (El Ghazi 90+4-11m)
Newcastle United - West Bromwich Albion 2-1 (Almiron 1, Gayle 82 / Furlong 50)
Manchester United - Manchester City 0-0
Everton - Chelsea 1-0 (Sigurdsson 22-11m)

Jurićeva Verona pobijedila Lazio

Nogometaši Verone, koje vodi hrvatski stručnjak Ivan Jurić, u susretu su 11. kola talijanskog prvenstva kao gosti u Rimu svladali Lazio sa 2-1 (1-0).

Verona je povela u samoj završnici prvog poluvremena autogolom Lazzarija (45-ag), odličnim pogotkom na 1-1 poravnao je Caicedo (56), no potom je Tameze (67) presjekao kratko dodavanje Radua prema vrataru Reini i osigurao tri boda Veroni.

Verona je ovom pobjedom preskočila Lazio na ljestvici, sada je šesta sa 19 bodova, dok je Lazio osmi sa 17.

Vrlo je zanimljvo bilo u Torinu gdje je Udinese svladalo istoimenog domaćina sa 3-2 (1-0). Gosti iz Udina poveli su sa 2-0 golovima Pussetta (24) i De Paula (54), da bi sredinom nastavka u periodu od samo tri minute postignuta tri gola. Torino je poravnao na 2-2 preko Belottija (66) i Bonazzolija (67), no Nestorovski (69) je vratio Udinese u vodstvo koje je zadržalo do kraja.

Udinese je sada 10. sa 13 bodova, dok je Torino ostao pretposljednji, 19. sa šest.

U prvoj utakmici dana Crotone je ostvario prvu pobjedu u sezoni svladavši na svom terenu Speziju sa 4-1 (1-1).

REZULTATI 11. KOLA,
Petak:

Sassuolo - Benevento 1-0 (Berardi 8-11m)
Subota:
Crotone - Spezia 4-1 (Messias 7, 90+6, Reca 49, Eduardo Henrique 56 / Farias 18)
Torino - Udinese 2-3 (Belotti 66, Bonazzoli 67 / Pussetto 24, De Paul 54, Nestorovski 69)
Lazio - Verona 1-2 (Caicedo 56 / Lazzari 45-ag, Tameze 67)