ETTORE GRIFFONI Nurphoto Via Afp
TALIJANSKO PRVENSTVO

Ivanu Juriću i Igoru Tudoru po bod s gostovanja, Genoa je sve bliža ispadanju iz Serie A

Svih 90 minuta u momčadi Torina u Bologni odigrao je Brekalo, dok je Pjaca ostao na klupi
Piše: HinaObjavljeno: 06. ožujak 2022. 17:40

Momčadi koje vode hrvatski nogometni stručnjaci u talijanskoj Serie A, Torino Ivana Jurića, odnosno Verona Igora Tudora, osvojile su po bod na gostovanjima u 28. kolu, Torino je u Bologni odigrao 0:0, dok je Verona protiv Fiorentine u Firenci igrala 1:1.

Svih 90 minuta u momčadi Torina u Bologni odigrao je Josip Brekalo, dok je Marko Pjaca ostao na klupi.

U sastavu Verone u Firenci Boško Šutalo je dobio priliku tek u samoj završnici, od 86. minute.

Verona je deveta na ljestvici sa 41 bodom, dok je Torino 11. sa 34 boda.

Fiorentina je osma sa 43, a Bologna 12. sa 33 boda.

Na čelu je Inter sa 58 bodova, jedan manje imaju drugi Napoli i treći Milan koji igraju međusobno od 20.45 sati.

U prvoj nedjeljnoj utakmici 28. kola, nogometaši Genoe i Empolija su odigrali bez pogodaka.

Time je Genoa nastavila s vrlo slabim ovosezonskim rezultatima i sve je bliže ispadanju u drugoligaško okruženje. Ove sezone Genoa je do sada upisala samo jednu ligašku pobjedu, a rekorder je po broju neodlučenih rezultata. Ovo joj je bio već 15 remi u sezoni.

Hrvatski nogometaš Milan Badelj odigrao je cijelu utakmicu za Genou, dok je vratar Adrian Šemper ostao na domaćoj klupi za pričuve.

Na vrhu ljestvice je Inter s 58 bodova, odnosno, aktualni prvak ima bod više od Milana i Napolija. Četvrti Juventus ima 50, dok su po 47 skupili Atalanta i Roma.

Empoli je ostao na 13. mjestu i ima 32 boda, dok je Genoa pretposljednja s 18 bodova. Četiri više ima Venezia koja je na 18. mjestu, dok posljednja Salernitana ima tri boda manje od Genoe.

20. travanj 2024 14:16