ALBERTO PIZZOLI Afp
SERIE A

Lazio na krilima Cira Immobilea svladao Salernitanu, bez pobjednika u toskanskom derbiju

Cijelu utakmicu za Salernitanu je odigrao Bradarić, dok je za Lazio od 77. minute igrao Bašić
Piše: HinaObjavljeno: 19. veljača 2023. 17:57

Nogometaši Lazija uspješno su obavili gostovanje u 23. kolu talijanske Serie A, s 2:0 su slavili kod Salernitane.

Junak pobjede bio je Ciro Immobile, godinama najbolji strijelac rimskog kluba, nerijetko i Serie A. Immobile je postigao oba pogotka, oba puta u drugom poluvremenu, u 60. i potom iz jedanaesterca u 69. minuti.

Ova je pobjeda podigla Lazio na četvrto mjesto ljestvice, dok je Salernitana ostala na 16. poziciji. Cijelu utakmicu za domaći sastav je odigrao Domagoj Bradarić, dok je za Lazio od 77. minute zaigrao Toma Bašić.

Odigrao se i toskanski derbi u kojem nije bilo pobjednika, Fiorentina i Empoli su u Firenci odigrali 1:1. Bliže slavlju su bili gosti koji su poveli u 28. minuti golom Cambiaghija te su vodili sve do 85. minute. No, tada je Arthur Cabral spasio domaćina od poraza. Oba su sastava i dalje u sredini ljestvice

Hrvatski nogometaši nisu se naigrali u ovom susretu. Na klupi Fiorentine je kroz cijelu utakmicu ostao Josip Brekalo, baš kao i Marko Pjaca na drugoj strani.

Kolo će utakmicom u ponedjeljak zaključiti Torino i Cremonese.

24. travanj 2024 22:01