Martin Erlić (lijevo) - arhivska fotografija

GABRIEL BOUYS Afp
NOVI PROBLEMI

Loše vijesti za Hrvatsku. Vatreni se ozlijedio u 20. minuti, a sutra Dalić objavljuje popis

Sassuolo je izgubio od Cagliarija, a Martin Erlić je igrao samo 20 minuta
Piše: HinaObjavljeno: 19. svibanj 2024. 15:48

Cagliari je u nedjelju u utakmici 37. kola talijanskog prvenstva u gostima s 2:0 svladao domaći Sassuolo.

Nakon prvog poluvremena bez pogodaka, gosti dolaze u vodstvo pogotkom Pratija u 71. minuti. Na 2:0 je povećao Lapadula udarcem s bijele točke u prvoj minuti sudačke nadoknade.

Hrvatski nogometaš Martin Erlić je igrao za Sassuolo do 20. minute kada je zamijenjen zbog ozljede.

Cagliari se zahvaljujući ovoj pobjedi pomaknuo na 14. mjesto i ima 36 bodova, dok je Sassuolo 19. s 29 bodova. Inter je već ranije osigurao naslov prvaka, ima 18 bodova više od drugoplasiranog Milana.

Nogometaši Frosinonea korak su do ostanka u elitnom razredu talijanskog nogometa nakon što su u susretu 37. kola na gostovanju pobijedili Monzu s 1:0.

Pogodak odluke zabio je Walid Cheddira u devetoj minuti.

Frosinone kolo prije kraja ima 35 bodova, dva više od Emolija na 18. poziciji.

Vrlo blizu pobjede bio je i Empoli koji je na gostovanju kod Udinesea odigrao 1:1.

Gosti su poveli u 90. minuti golom M‘Baye Nianga iz kaznenog udarca, a izjednačio je u 14. minuti nadoknade Lazar Samardžić, također s bijele točke. Udinese je remijem zadržao bod više od Empolija koji se i dalje nalazi u opasnoj zoni.

Rezultati iz Monze i Udina označili su kraja nadanja za Sassuolo koji nakon 11 prvoligaških godina seli u Serie B.

U nedjelju se još sastaju Inter - Lazio, te Roma - Genoa, dok će u ponedjeljak igrati Salernitana - Verona, te Bologna - Juventus.

Uoči zadnjeg kola poznata su dva putnika u niži rang natjecanja, to su već od ranije otpisana Salernitana, te Sassuolo.

19. svibanj 2024 19:06