FRANCOIS NASCIMBENI Afp
LIGE PETICE

Lyon u zadnjim minutama ispustio važne bodove za vrh, Levante srušio Valenciju, remi Newcastlea i Ville

Kovačev Monaco drži četvrto mjesto, a momčad iz Kneževine u nedjelju očekuje derbi protiv Lillea
Piše: HinaObjavljeno: 12. ožujak 2021. 23:25

U susretu 29. kola francuskog nogometnog prvenstva Reims i Lyon su odigrali 1:1. Domaćin je poveo u 33. minuti golom Mathieua Cafara, a u drugoj minuti nadoknade izjednačio je Tino Kadewere.

Lyon je ostao treći sa 60 bodova koliko ima i PSG na drugoj poziciji, no pariški sastav ima bolju razliku pogodaka, a u vodstvu je Lille sa 62 boda.

Monaco, kojeg vodi hrvatski stručnjak Niko Kovač, drži četvrto mjesto sa 55 bodova, a momčad iz Kneževine u nedjelju očekuje derbi protiv Lillea.

Reims je na 11. mjestu sa 35 bodova.

Remi Newcastlea i Aston Ville

U prvom susretu 28. kola engleskog nogometnog prvenstva Newcastle United i Aston Villa su odigrali 1:1. Sve najzanimljivije se dogodilo u samoj završnici utakmice.

Villa je povela u 86. minuti preko Olliea Watkinsa, a u četvrtoj minuti nadoknade izjednačio je Jamaal Lascelles.

Na ljestvici vodi Manchester City sa 68 bodova, 14 više od gradskog suparnika Uniteda koji se nalazi na drugoj poziciji. Leicester City je treći sa 53 boda, a zatim slijede Chelsea (50), West Ham (48), Everton (46), Liverpool (43), Aston Villa (41)...

Newcastle United je ostao na 16. mjestu sa 28 bodova, dva boda više od zone ispadanja.

Levante slavio u gradskom derbiju

U prvom susretu 27. kola španjolskog nogometnog prvenstva Levante je pobijedio gradskog suparnika Valenciju sa 1:0.

Pogodak odluke zabio je Roger Marti u 18. minuti. Bila je to prva pobjeda Levntea protiv "Šišmiša" u posljednjih devet međusobnih susreta.

Levante je ovom pobjedom napredovao za tri pozicije i sada je osmi sa 32 boda, dok je Valencija na 12. mjestu sa 30 bodova.

Na vrhu je Atletico Madrid sa 62 boda, Barcelona na drugom mjestu ima šest bodova manje, a treće mjesto zauzima Real Madrid sa 54 boda.

Augsburg srušio Borussiju

U susretu 25. kola njemačkog nogometnog prvenstva Augsburg je pobijedio Borussiu Moenchengladbach sa 3:1.

Golove u važnoj pobjedi Augsburga zabili su Vargas (52), Richter (76) i Hahn (89), dok je pogodak za goste zabio Neuhaus (68).

Bio je to već šesti uzastopni poraz Borussije u svim natjecanjima, dok je Augsburg ostvario drugu pobjedu u zadnjih sedam kola.

Na ljestvici vodi Bayern sa 55 bodova, dva više od RB Leipziga, dok je Wolfsburg treći sa 45 bodova.

Borussija je deseta sa 33 boda, dok je Augsburg sada 13. sa 29 bodova.

19. travanj 2024 21:23