MIGUEL MEDINA/AFP
Talijanski kup

Milan Badelj asistent u pobjedi Genoe, njegova momčad slavila u gradskom derbiju za plasman u 1/8 finala

Piše: HinaObjavljeno: 26. studeni 2020. 19:31

Nogometaši Torina i Genoe izborili su plasman u osminu finala talijanskog nogometnog Kupa.

Torino je u susretu 4. kola pobijedio Virtus Entellu sa 2-0, dok je Genoa u gradskom derbiju porazila Sampdoriju sa 3-1 uz asistenciju Milana Badelja.

Sampa je povela u 18. minuti golom Verrea, no Genoa je u nastavku susreta okrenula rezultat s tri gola. Izjednačio je Scamacca u 60. minuti, Lerager je osam minuta kasnije doveo goste u prednost, da bi Scamacca u 72. minuti na Badeljovu asistenciju zabio za konačnih 3-1.

Badelj je ušao u igru na poluvremenu, a Marko Pjaca u 85. minuti. Na klupi domaćih bio je Karlo Letica.

U idućoj rundi Genoa će gostovati kod prvaka Juventusa.

U drugom susretu Torino je pobijedio Virtus Entellu sa 2-0 golovima Zaze (28) i Bonazzolija (30). Za goste je drugo poluvrijeme igrao Tomi Petrović.

U osmini finala Torino će gostovati kod Milana.

U srijedu su plasman u osminu finala izborili i Parma, Cagliari, Spezia i Fiorentina.

Cagliari je pobijedio Veronu, našeg Ivana Jurića sa 2-1, a pogodak odluke zabio je Sottil u trećoj minuti sudačke nadoknade.

Marko Rog je za domaći sastav odigrao cijeli susret, dok je za goste branio Ivor Pandur. Cagliari će u osmini finala gostovati kod Atalante.

Fiorentina je na gostovanju nakon produžetaka pobijedia Udinese sa 1-0, a pogodak odluke zabio je Montiel u 112. minuti. "Viole" sada očekuje gostovanje kod Intera.

Nakon produžetaka do slavlja je stigla i Spezija koja je porazila Bolognu sa 4-2.

Za goste su zabili Piccoli (5), Farias (64) i Maggiore (100, 119), a za Bolognu strijelci su bili Barrow (13) i Orsolini (45+1). Martin Erlić nije igrao za goste.

U idućoj rundi Spezija gostuje kod Rome.

Rezultati:

Torino - Virtus Entella 2-0 (Zaza 28, Bonazzoli 30)
Sampdoria - Genoa 1-3 (Verrea 18, Scamacca 60, 72, Lerager 68)

U srijedu:
Parma - Cosenza 2-1 (Brunetta 13, 39 / Corsi 38)
Cagliari - Verona 2-1 ( Cerri 30, Sottil 90+3 / Colley 74
Bologna - Spezia 2-4 prod. (Barrow 13, Orsolini 45+1 / Piccoli 5, Farias 64, Maggiore 100, 119)
Udinese - Fiorentina 0-1 prod. (Montiel 112)