Marko Pjaca

Massimiliano Ferraro/nurphoto/shutterstock Editorial/profimedia
SERIE A

Sampdoria i Empoli podijelili bodove, domaćin prekinuo negativan niz, Pjaca igrao nešto više od pola sata

U posljednjem susretu 35. kola talijanskog nogometnog prvenstva Sampdoria i Empoli su odigrali 1:1
Piše: HinaObjavljeno: 15. svibanj 2023. 22:58

U posljednjem susretu 35. kola talijanskog nogometnog prvenstva Sampdoria i Empoli su odigrali 1:1, a gosti su do važnog boda u borbi za prvoligaški spas stigli u sudačkoj nadoknadi.

Sampa je nakon poraza od Udinesea u prošlom kolu i matematički ostala bez izgleda za prvoligaški spas, dok se Empoli još uvijek bori kako bi i iduće sezone ostao u Serie A.

Sve do posljednjih sekundi susreta domaćin je bio bliži pobjedi, no "nevidljivi" gosti u trećoj minuti nadoknade ipak uspjeli izjednačiti i osvojiti važan bod.

Sampdorija je povela u 34. minuti golom Alessandra Zanolija, a izjednačio je u trećoj minuti nadoknade Roberto Piccoli.

Za goste je od 56. minute zaigrao hrvatski nogometaš Marko Pjaca no uklopio se u sivilo gostujućeg sastava.

Sampdorija je ovim rezultatom prekinula niz od tri uzastopna poraza, no osam kola je bez pobjede, dok je Empoli nakon dvije uzastopne pobjede upisao i remi.

Sampdorija sa 18 bodova i dalje drži začelje ljestvice, dok je Empoli na 14. mjestu sa 39 bodova, devet više od zone ispadanja.

20. travanj 2024 01:47