SERIE A

Sjajni Milan nastavlja dalje, pobijedili su i momčad hrvatskog trenera, Mourinho poražen u Veroni

Nikola Vlašić igrao je svih 90 minuta za Torino koji je ostao na jednom bodu
Piše: HINA/SNObjavljeno: 26. kolovoz 2023. 23:07

Nogometaši Frosinonena u susretu su 2. kola talijanskog nogometnog prvenstva iznenađujuće na svom terenu svladali Atalantu sa 2-1 (2-0).

Domaći su u prvom poluvremenu stekli dva gola prednosti zahvaljujući Harrouiju (5) i Monterisiju (24) da bi u nastavku Zapata (56) uspio samo smanjiti na 2-1.

Mario Pašalić ostao je na klupi Atalante.

Mirko Marić je igrao od 70. minute u 2-0 (1-0) domaćoj pobjedi Monze protiv Empolija. Golove je postigao Colpani (45, 53). Monza je ovom pobjedom stigla do prvih bodova u Serie A i prije kraja drugog kola nalazi se na devetom mjestu ljestvice, dok je Empoli 19.

Frosinone je trenutno na 10., a Atalanta na sedmom mjestu Serie A.

Nogometaši Milana i Verone stigli su do drugih pobjeda u novoj sezoni talijanskog prvenstva svladavši u susretima 2. kola na svom terenu Torino, odnosno Romu.

Milan je bio uvjerljiv protiv Torina, kojeg vodi hrvatski stručnjak Ivan Jurić, svladavši ga sa 4-1 (3-1). Najplodnije razdoblje utakmice bilo je posljednjih 15 minuta prvog poluvremena, prvo je Pulišić (33) doveo Milan u prednost, potom je Schuurs (36) nakratko poravnao da bi Giroud (43-11m) i Hernandez (45+3) u samoj završnici prvog dijela odveli Milan do vodstva 3-1. Konačni rezultat postavio je Giroud (65-11m) svojim drugim golom s bijele točke.

Nikola Vlašić igrao je svih 90 minuta za Torino koji je ostao na jednom bodu.

Verona je prednost od 2-0 protiv Rome stvorila u prvih 45 minuta golovima Dude (4) i Ngonge (45+3), a u nastavku je Aouar (56) uspio tek smanjiti na 2-1.

Roma je tako loše otvorila prvenstvo, nakon dva kola ima samo bod.

REZULTATI 2. KOLA,

Subota:
Frosinone - Atalanta 2-1 (Harroui 5, Monterisi 24/Zapata 56)
Monza - Empoli 2-0 (Colpani 45, 53)
Verona - Roma 2-1 (Duda 4, Ngonge 45+3/Aouar 56)
Milan - Torino 4-1 (Pulišić 33, Giroud 43-11m, 65-11m, Hernandez 45+3/Schuurs 36)