Navigation toggle

Luka Modrić

 PIERO CRUCIATTI Afp
TALIJANI UVJERENI

‘Tudor ima plan kako zaustaviti otrov majstora Modrića! Ključ se krije u dvostruko mlađoj zvijezdi‘

McKennie je pokazao znakove dobre forme, ali trebat će i pomoć u mladom Kenanu Yildizu
Piše: SNObjavljeno: 03. listopad 2025. 14:57

Nakon utakmica Europske i Konferencijske lige, nogometnog uzbuđenja neće nedostajati ni za vikend. Posebice ako pogledamo prema Italiji, gdje nedjelja nudi derbi Juventusa i Milana u sklopu šestog kola Serie A. Igor Tudor u Torinu će dočekati prvu momčad talijanske ljestvice, od koje broji samo bod manje (11-12), a to znači i da mora pronaći portuotrov za Luku Modrića.

Stara dama startala je u prvenstvo s tri pobjede, no Tudor je u posljednje četiri utakmice zaredao i toliko remija. Dva u Serie A, dva u Ligi prvaka. Milan nema tu sreću europskih igara, stoga je dosad nastupao samo u prvenstvu i Kupu, te broji pet trijumfa u nizu nakon neuvjerljive partije protiv Udinesea u prvom kolu (1:2).

Milan ima i svog dirigenta u sredini terena, dok su pojedini mediji pisali kako se vezni red Juventusa ujedno čini i najslabijim segmentom momčadi, premda bi se o tome itekako dalo raspravljati. Kako bilo, da bi stvari funkcionirale, Tudor mora pronaći način kojim će kreativni i razigravački učinak Luke Modrića svesti na minimum i, piše La Gazzetta dello Sport, skovao je plan.

image

Igor Tudor

JOSE JORDAN Afp

Spomenuta tiskovina piše da će Modrića paziti Weston McKennie, američki veznjak koji je u prošloj utakmici s Villarrealom (2:2) natuknuo porast forme. No, ključ se ne krije u 27-godišnjem Amerikancu, nego mladom Kenanu Yildizu (20), koji će morati biti spreman za dodatnu trku. Premda je Turčin okrenut ofenzivnijem nogmetu, La Gazzetta dello Sport piše da mu je Tudor dao zadaću spuštati se na sredinu i pomagati McKenniju ne bi li zajedničkim snagama minimalizirali Modrićev učinak.

"Tudor jako dobro poznaje Modrićeve kvalitete i raspoloženja. Morat će ograničiti njegova djelovanja, ali ne planira ga strpati ‘u kavez‘. Zamolit će Yildiza za malo žrtve i dodatnu trkačku pažnju, kao što je ranije učinio protiv Intera s Calhanogluom. Doduše, tada nije išlo najbolje jer je Calhanoglu pronašao prostor za dva pogotka, ali vjeruje se da se takve pogreške neće ponoviti. Dvostruko mlađi Turčin ima važnu misiju i mora spriječiti moćan prvi dodir majstora Modrića, te korigirano djelovati s McKennijem", stoji u navodima talijanskog glasila, uz ponešto pohvala na ime 40-godišnjeg kapetana Vatrenih.

"Bivši igrač Reala prevelikom lakoćom može aktivirati svoje suigrače i oživjeti otrovne putanje. Takve misli može kreirati samo Modrić", kaže La Gazzetta dello Sport.

17. siječanj 2026 04:04