Igor Tudor upisao je novi bod u Serie A

ETTORE GRIFFONI Nurphoto Via Afp
SERIE A

Tudor remizirao s Empolijem, Juve rane nakon ispadanja iz Lige prvaka zaliječio pobjedom protiv fenjeraša

Verona je odigrala 1:1 na gostovanju kod Empolija, dok je Juventus porazio Salernitanu sa 2:0
Piše: HinaObjavljeno: 20. ožujak 2022. 17:25

U susretu 30. kola talijanskog nogometnog prvenstva Verona, koju vodi Igor Tudor, odigrala je 1:1 na gostovanju kod Empolija, dok je Juventus porazio Salernitanu sa 2:0.

Empoli je poveo u 26. minuti golom Federica Di Francesca, a Verona je izjednačila u 71. preko Mattea Cancellierija.

Tudorova momčad je mogla i ranije do poravnanja, no Matteo Cancellieri u 65. minuti nije realizirao kazneni udarac, pogodio je lijevu stativu.

Za goste je cijeli susret odigrao Boško Šutalo.

Nakon što je ispao iz Lige prvaka od Villarreala, Juventus se okrenuo prvenstvu i borbi barem za plasman u novo izdanje "Champions League".

Torinska "Stara dama" je u susretu 30. kola rutinski odradila posao protiv "fenjeraša" Salernitane pobijedivši sa 2:0, no Juve ponovo nije pružio dojmljivu partiju.

Domaćin je poveo u petoj minuti golom Paula Dybale, a pobjedu je potvrdio Dušan Vlahović pogotkom u 29. minuti.

U prvom nedjeljnom susretu Sampdorija je na gostovanju pobijedioa Veneziju sa 2:0. Oba gola zabio je Francesco Caputo (24, 38).

Večeras su na rasporedu još dvije utakmice, veliki rimski derbi između Rome i Lazia, te ogled Bologne i Atalante.

Na ljestvici vodi Milan sa 66 bodova, Napoli je drugi sa tri bodam nja, dok Inter na trećem mjestu ima 60 bodova. Juventus je četvrti sa 59 bodova.

24. travanj 2024 19:55