PAOLA GARBUIO/LAPRESSE/PROFIMEDIA
SERIE A

Tudorova Verona razbila Udinese, Milan ranim pogotkom srušio Sampdoriju na San Siru i preuzeo vrh

Rebić i Badelj su dobili priliku, Šutalo i Benković su ostali na klupama svojih momčadi
Piše: HinaObjavljeno: 13. veljača 2022. 17:17

Nogometaši Verone, koje vodi hrvatski stručnjak Igor Tudor, u susretu su 25. kola talijanskog prvenstva kao domaćini uvjerljivo svladali Udinese s 4-0 (2-0). Susret je usmjeren već u 2. minuti kada je Depaoli postigao prvi pogodak, do odlaska na odmor Barak je u 31. minuti povisio na 2-0, a u nastavku su Caprari u 66. i Tameze u 84. potvrdili pobjedu Verone. Boško Šutalo ostao je na klupi Verone, a Filip Benković na klupi Udinesea.

Verona je deveta na ljestvici s 36 bodova, koliko ima i osma Fiorentina, dok je Udinese 14. s 27 bodova.

U susretu posljednje dvije momčadi na ljestvici Genoa i Salernitana su odigrale 1-1 (1-1). Domaće je u prednost doveo Drestro (32), no Bonazzoli (45+1) je izjednačio na konačnih 1-1. Genoa je ostala 19. s 15 bodova, dok je Salernitana na dnu s 12 bodova, dok 17. Venezia i 18. Cagliari imaju po 21. Milan Badelj igrao je za Genou do 80. minute. Ranije u nedjelju Milan je minimalnom 1-0 (1-0) pobjedom protiv Sampdorije preuzeo vrh ljestvice. Jedini gol na utakmici postigao je Rafael Leao u 8. minuti.

Ante Rebić igrao je od 57. minute za Milan, koji sada ima 55 bodova, jedan više uz utakmicu više od drugog Intera, a dva više od trećeg Napolija. Sampdoria je 16. s 23 boda.

Izvrstan okršaj Sassuola i Rome

Sassuolo i Roma odigrali su odličnu utakmicu punu preokreta te na kraju podijelili bodove rezultatom 2-2 (0-1). Sassuolo je bio mnogo bolji suparnik u prvih 45 minuta, zatresao je mrežu gostiju u samom otvaranju, ali je gol Traorea poništen zbog navodnog igranja rukom. Na samom kraju prvog poluvremena Roma je dobila kazneni udarac nakon što je lopta pogodila u ruku Chirichesa, a siguran izvođač bio je Abraham (45+1-11m).

Ipak, čim se krenulo u nastavak Sassuolo je zasluženo poravnao kada je Smalling (47-ag) nespretno reagirao na ubačaj Traorea, a loše je reagirao i vratar Rui Patricio. Sassuolo je i poveo preko Traorea (73), no u 78. minuti je ostao bez isključenog kapetana Ferrarija, a Roma je bod spasila pogotkom Cristantea (90+4), koji je bio najviši u skoku nakon kornera u sudačkoj nadoknadi. Sedma Roma sada ima 40 bodova, dva manje od gradskog rivala Lazija koji je šesti, dok je Sassuolo 12. sa 30 bodova.

08. svibanj 2024 04:29