GIUSEPPE MAFFIA Nurphoto Via Afp
NOVI POTOP ROSSONERA

Aktualnom prvaku Italije poništena su dva pogotka među kojima je i onaj hrvatskog napadača
Piše: Ivan AlaupovićObjavljeno: 29. siječanj 2023. 14:37

U prvom susretu 20. kola talijanske Serie A, aktualni prvak Milan je na domaćem terenu poražen 5:2 od 16-plasiranog Sassuola. Poveli su Rossoneri već u osmoj minuti, ali je Olivier Giroud bio u nedozvoljenoj poziciji pa je sudac poništio pogodak zbog zaleđa. Uslijedio je Blitzkrieg gostiju koji su u 11 minuta tri puta zatresli mrežu Cipriana Tatarusane, a pogađali su Defrel (19‘), Frattesi (21‘), Berardi (30‘). Između njih ugurao se Giroud koji je u 24. minuti ponovno zabio, ali ovoga je puta sve bilo regularno te se na odmor otišlo rezultatom 3:1. Nije dugo trebalo da zeleno-crni povećaju prednost. Davide Calabria skrivio je kazneni udarac kojega je realizirao Armand Lauriente za 4:1. U ovoj ludoj utakmici u strijelce se upisao i naš Ante Rebić koji je igrao od prve minute. Iskoristio je ubacivanje Tonalija i poluvolejem spremio loptu u mrežu, ali je i ovaj pogodak poništen jer je Hrvat bio u nedozvoljenoj poziciji. Igru je napustio u 80. minuti, a umjesto njega je na teren ušao Divock Origi.

Rebićev pogodak pogledajte OVDJE

Do kraja utakmice peti pogodak za Sassuolo postigao je Matheus Henrique u 79. minuti, da bi konačnih 5:2 postavio Origi u 81. minuti. Novi je ovo udarac za trenera Milana Stefana Piolija koji ne zna za pobjedu od 8. siječnja. U prošlom je kolu poražen 4:0 od Lazija, prethodno je izgubio u Superkupu od Intera (3:0), a ispao je i u talijanskom Kupu od Torina (1:0).

03. svibanj 2024 18:54