Napoli's Italian forward Lorenzo Insigne celebrates after Inter scored an own goal to open the scoring during the Italian Serie A football match Napoli vs Inter on April 18, 2021 at the Diego Maradona (San Paolo) stadium in Naples. (Photo by Tiziana FABI/AFP)
 TIZIANA FABI Afp
TIJESNA BORBA ZA LP

U posljednjem dvoboju 32. kola Serie A Napoli je kao domaćin svladao Lazio sa 5-2 (2-0)
Piše: HinaObjavljeno: 22. travanj 2021. 22:51

Domaći su vrlo brzo stigli do prednosti od 2-0, Insigne je u 8. minuti realizirao kazneni udarac nakon prekršaja Milinković-Savića u svom kaznenom prostoru, da bi u 12. minuti Politano preciznim udarcem po drugi put svladao Reinu.

U nastavku je Insigne u 53. minuti prizemnim udarcem sa 16 metara nakon brziog protunapada pogodio za 3-0, potom je Mertens sjajnim udarcem sa 20-ak metara u 65. minuti povisio na 4-0. Do kraja susreta su Immobile u 70. i Milinković-Savić iz slobodnog udarca u 74. minuti smanjili na 4-2 samo da bi Osimhen u 80. minuti pogodio za konačni rezultat.

Peti Napoli sada ima 63 boda, tri manje od drugog Milana, a dva manje od trećeg Juventusa i četvrte Atalante, sastava koji drže pozicije koje vode u Ligu prvaka sljedeće sezone, dok je šesti Lazio ostao na 58 bodova uz utakmicu manje.

Sve golove s utakmice Napoli - Lazio pogledajte OVDJE.

Ranije u četvrtak su Roma i Atalanta igrali 1-1 (0-1). Gosti iz Bergama mogli su pobjedom u Rimu skočiti na drugo mjesto ljestvice te su dominirali tijekom prve tri četvrtine dvoboja protiv oslabljene Rome, no od brojnih prilika iskoristili su samo jednu kada je Malinovskij u 26. minuti preciznim šutom svladao Lopeza. U 68. minuti Atalanta je ostala s igračem manje jer je zbog dva žuta kartona isključen Gosens, a sedam minuta potom Roma je stigla do poravnanja i to iz svog prvog udarca u okvir gola. Sa 30 metara je pucao Cristante i iznenadio Gollinija.

Hrvatski reprezentativni veznjak Mario Pašalić igrao je za Atalantu od 59. minute kada je zamijenio Malinovskog.

Roma je sedma sa 55 bodova.

Na čelu je Inter sa 76 bodova.

REZULTATI 32. KOLA,

Utorak:
Verona - Fiorentina 1-2 (Salcedo 72 / Vlahović 45+1-11m, Caceres 65)
Srijeda:
Milan - Sassuolo 1-2 (Calhanoglu 30 / Raspadori 76, 83)
Bologna - Torino 1-1 (Barrow 25 / Mandragora 58)
Crotone - Sampdoria 0-1 (Quagliarella 53)
Genoa - Benevento 2-2 (Pandev 11, 21 / Viola 5-11m, Lapadula 15)
Juventus - Parma 3-1 (Alex Sandro 43, 47, De Ligt 68 / Brugman 25)
Spezia - Inter 1-1 (Farias 12 / Perišić 39)
Udinese - Cagliari 0-1 (Joao Pedro 55-11m)
Četvrtak:
Roma - Atalanta 1-1 (Cristante 75 / Malinovski 26)
Napoli - Lazio 5-2 (Insigne 8-11m, 53, Politano 12, Mertens 65, Osimhen 80 / Immobile 70, Milinković-Savić 74)

18. travanj 2024 12:01