MIGUEL MEDINA Afp
SERIE A

Hrvatski reprezentativci Ivan Perišić i Marcelo Brozović odigrali su cijelu utakmicu za Inter
Piše: HinaObjavljeno: 04. prosinac 2021. 20:12

Nogometaši milanskog Intera slavili su sa 3-0 (3-0) na gostovanju kod Rome, a pitanje pobjednika odlučeno je već u prvih 39 minuta utakmice u kojoj je domaća momčad bila u potpuno podređenoj ulozi.

Vodeći pogodak za Inter postigao je Hakan Čalhanoglu u 15. minuti i to izravnim udarcem iz kuta. Turčin je sjajno zavrnuo loptu, ali odlučujuća je bila loša reakcija domaćeg vratara Ruija Patricija kojem je lopta prošla kroz noge i završila u mreži.

Samo devet minuta poslije Čalhanoglu je prošao po lijevoj strani, vratio loptu u sredinum kaznenog prostora, gdje su Romini igrači zaboravili na svog bivšeg suigrača Edina Džeku, a bosansko-hercegovački reprezentativac je lakoćom poslao loptu u mrežu za 2-0.

U 39. minuti je lopta i treći put završila iza leđa Ruija Patricija koji je bio nemoćan u toj situaciji. Sjajno je ubacio Bastoni s lijeve strane prema drugoj vratnici, gdje je u padu nizozemski reprezentativac Denzel Dumfries glavom poslao loptu u mrežu za svoj prvijenac u Interovom dresu.

Hrvatski reprezentativci Ivan Perišić i Marcelo Brozović odigrali su cijelu utakmicu za pobjedničku momčad.

Nogometaši Milana pred svojim su navijačima svladali posljednjeplasiranu Salernitanu sa 2-0 (2-0). Sa ta su tri boda 'Rossoneri' privremeno zasjeli na vrh ljestvice talijanske Serie A.

Pitanje pobjednika odlučeno je već nakon 18 minuta igre, u kojima je domaća momčad stvorila dva pogotka prednosti. Prvi je gol za Milan u 5. minuti postigao Bjelokošćanin Franck Kessie, a u 18. minuti strijelac za 2-0 bio je Belgijac Alexis Saelemaekers.

Golove s utakmice Milan - Salernitana pogledajte OVDJE.

Hrvatski branič Luka Bogdan odigrao je cijelu utakmicu za Salernitanu, a Ante Rebić zbog ozljede nije konkurirao za momčad Milana.

Četvrtom pobjedom u nizu momčad pod vodstvom Simonea Inzaghija došla je do 37 bodova i privremeno je zasjena na drugo mjesto s bodom manje od vodećeg Milana koji je pred svojim navijačima svladao posljednjeplasiranu Salernitanu sa 2-0 (2-0). Roma je sa 25 bodova ostala na petoj poziciji.