STEFANO NICOLI/LAPRESSE/SHUTTERSTOCK EDITORIAL/PROFIMEDIA Stefano Nicoli/lapresse/shutterstock Editorial/profimedia
SERIE A

VIDEO Ivan Jurić kod kuće ostao bez bodova u sudaru s Mourinhom, Lazio u derbiju u Rimu srušio Juventus

Nikola Vlašić igrao je od 82. minute za Torino koji je ostao 11. sa 38 bodova
Piše: HinaObjavljeno: 08. travanj 2023. 20:55

Nogometaši Rome skočili su na treće mjesto ljestvice talijanskog prvenstva minimalnom 1-0 (1-0) gostujućom pobjedom protiv Torina, kojega vodi hrvatski stručnjak Ivan Jurić, u susretu 29. kola.

Jedini pogodak u vrlo lošoj utakmici postigao je Dybala (8-11m) iz kaznenog udarca u samom otvaranju dvoboja.

Treća Roma sada ima 53 boda, jedan više od četvrtog Milana, a dva više od petog Intera, dok joj drugi Lazio, koji od 20.45 sati igra protiv Juventusa, bježi dva boda.

Nikola Vlašić igrao je od 82. minute za Torino koji je ostao 11. sa 38 bodova.

Verona je stigla do vrlo važne pobjede u borbi za ostanak svladavši na svom terenu Sassuolo sa 2-1 (0-1) golom u petoj minuti sudačke nadoknade. Gosti su poveli udarcem glavom Harrouija (34) i tu prednost držali do 84. minute kada je Ceccherini (84) poravnao udarcem glavom nakon kornera da bi veliko slavlje domaćim navijačima osigurao Gaicj (90+5) golom u petoj minuti sudačke nadoknade nakon neshvatljive pogreške vratara Sassuola Consiglija koji mu je iz čista mira predao loptu ravno u noge.

Martin Erlić je odigrao čitav susret za Sassuolo koji je ostao 12. sa 37 bodova, dok je Verona i dalje u zoni ispadanja, 18. sa 22 boda, no sada za 17. Spezijom, koja zauzima posljednje mjesto koje osigurava ostanak, zaostaje četiri boda.

Ranije u subotu je hrvatski reprezentativac Mario Pašalić zbog ozljede gležnja morao napustiti travnjak u 24. minuti utakmice u kojoj je Atalanta izgubila na svom terenu od Bologne sa 0-2 (0-0). Pogotke za pobjedu Bologne u nastavku utakmice postigli su Sansone (49) i Oroslini (86). Atalanta je tako ostala šesta na ljestvici sa 48 bodova, tri manje od četvrtog Intera koji drži posljednje mjesto koje vodi u Ligu prvaka sljedeće sezone, dok je Bologna, za koju je Nikola Moro igrao do 84. minute, skočila na osmo mjesto sa 43 boda.

U susretu dva posljednja sastava lige Cremonese je kao gost svladalo Sampdoriju sa 3-2 (1-1). Domaći su dva puta vodili preko Lersija (15) i Lammersa (66), gosti su se vraćali golovima Ghiglionea (35) i Lohošvilija (85), da bi u petoj minuti nadoknade Sernicola (90+5) kompletirao preokret i šokirao gledatelje na trivinama. Ovom pobjedom Cremonese je preskočilo Sampdoriju, sada je ono 19. sa 16 bodova, a Sampdoria je na dnu sa 15. No, oba sastava mnogo zaostaju za 17. Spezijom koja sa 26 bodova drži zadnje mjesto koje osigurava ostanak.

Igrači Fiorentine nisu uspjeli upisati 10. uzastopnu pobjedu u svim natjecanjima, iako su bili veliki favoriti oni su na svom terenu odigrali samo 1-1 (1-1) protiv Spezije. Fiorentinu je u vodstvo doveo kapetan Biraghi (25) nakon solo-akcije i podosta sreće, no ubrzo potom N‘Zola (32) se odlično snašao okružen domaćim igračima i uspio poravnati na, pokazat će se, konačnih 1-1. Josip Brekalo igrao je za Fiorentinu od 60. minute.

U derbiju 29. kola talijanskog nogometnog prvenstva Lazio je kao domaćin svladao Juventus sa 2-1 (1-1).

Domaćini su u potpunosti nadigrali goste iz Torina te poveli golom Milinković-Savića (38) pred kraj prvog poluvremena, no samo četiri minute potom Rabiot (42) je iz velike gužve uspio poravnati, no Lazio je za svoju bolju igru ipak nagrađen pobjedom koju je osigurao Zaccagni (53) nakon odlične asistencije Luisa Alberta.

Toma Bašić igrao je za Lazio od 84. minute.

REZULTATI 29. K0LA

Udinese - Monza 2-2 (Lovrić 18, Beto 90+2-11m/Colpani 48, Rovella 56)

Fiorentina - Spezia 1-1 (Biraghi 25/N‘Zola 32)

Atalanta - Bologna 0-2 (Sansone 49, Orsolini 86)

Sampdoria - Cremonese 2-3 (Lersi 15, Lammers 66/Ghiglione 35, Lohošvili 85, Sernicola 90+5)

Verona - Sassuolo 2-1 (Ceccherini 84, Gaich 90+5/Harroui 34)

Torino - Roma 0-1 (Dybala 8-11m)

05. svibanj 2024 22:04