MARCO BERTORELLO Afp
JE LI NASLOV IZGUBLJEN?

Juventus je posrnuo u utakmici 28. kola Serie A u susretu u koejm se očekivala glatka pobjeda
Piše: SN, HinaObjavljeno: 21. ožujak 2021. 16:53

Težak udarac u borbi za obranu talijanskog prvaka pretrpio je Juventus koji je u Torinu izgubio od potpunog autsajdera Beneventa 1:0.

Cristiano Ronaldo i društvo dugo su napadali, ali nisu uspijevali probiti obranu gostiju, da bi Benevento u 69. minuti iskoristio veliki gaf Juventusovog veznjaka Arthura. On je izgubio loptu pred svojim golom, dodavanje je presjekao Adolfo Gaich i lijepim udarcem s vrha kaznenog prostora poslao loptu u mrežu.

Gol kojim je Benevento pobijedio Juventus pogledajte OVDJE.

Pokazalo se da je to bio jedini gol na utakmici, a do kraja se domaćin propustio nekoliko dobrih prilika.

Juve je dominirao već dio utakmice, imao je premoć u posjedu lopte (68 / 32), više udaraca (23 / 7), više udaraca u okvir (9 / 1), te kornera (9 / 1), no bodovi odlaze u Benevento koji do ove utakmice nije pobijedio u 11 uzastopnih utakmica u Serie A.

Na ljestvici Juventus nakon 27 utakmica za liderom Interom zaostaje velikih 10 bodova.

Lazio je na gostovanju pobijedio Udinese sa 1-0, a pogodak za tri boda zabio je Adam Marušić u 37. minuti.

Sampdorija je također, sa 1-0 porazila Torino, a gol odluke zabio je Antonio Candreva u 25. minuti.

U prvom nedjeljnom okršaju Atalanta je u gostima slavila kod Verone sa 2-0. Golove za goste zabili su Ruslan Malinovskij u 33. minuti iz kaznenog udarca i devet minuta kasnije Duvan Zapata.

U momčadi Ivana Jurić nije nastupio Ivor Pandur, baš kao niti Boško Šutalo za goste, dok je Mario Pašalić za pobjednički sastav zaigrao od 64. minute.