TIZIANA FABI Afp
SJAJNA UTAKMICA

Brozović i Perišić odigrali su čitav susret za Inter, dok je Rebić ušao u igru za Milan u 59. minuti
Piše: HinaObjavljeno: 07. studeni 2021. 20:42

MILAN - INTER 1:1 (De Vrij17' a.g / Calhanoglu 11')

MILAN (4-2-3-1): Tatarusanu - Toure (od 46. Kalulu), Tomori, Kjaer, Calabria - Kessie, Tonali (od 70. Bennacer) - Leao (od 59. Rebić), Diaz (od 59. Saelemaekers), Krunić (od 84. Bakayoko)- Ibrahimović

INTER (3-5-2): Handanović - Bastoni (od 87. Di Marco), De Vrij, Skriniar - Perišić, Calhanoglu, Brozović, Barella (od 68. Vidal), Darmian (od 76. Dumfries) - Martinez (od 87. Alexis), Džeko (od 76. Correa)

Inter je poveo iz kaznenog udarca kojega je u 11. minuti uspješno izveo Calhanoglu, a on ga je i sam izborio nakon što ga je srušio Kessie. Milan je izjednačio već u 17. minuti autogolom De Vrija koji se u skoku sudario sa svojim stoperskim partnerom Škriniarom nakon ubačaja Tonalija.

Imao je Inter još jedan kazneni udarac nakon što je Ballo Toure srušio Darmiana, no udarac Lautara u 27. minuti sjajno je obranio Tatarusanu. Mogao je i Milan do pobjede u završnici, ali je Saelemaekers u 90. minuti pogodio vratnicu.

Marcelo Brozović i Ivan Perišić odigrali su čitav susret za Inter koji je tako ostao treći sa sedam bodova zaostatka za drugim Milanom i vodećim Napolijem. Ante Rebić je ušao u igru za Milan u 59. minuti.

Ranije u nedjelju vodeći sastav prvenstva Napoli na svom je stadionu "Diego Armando Maradona" igrao 1-1 (1-1) s Veronom, koju vodi hrvatski stručnjak Igor Tudor.

Gosti iz Verone poveli su preko svog sjajno raspoloženog napadača Simeonea (13) koji je odlično reagirao na ubacivanje Baraka, no samo pet minuta potom poravnao je Di Lorenzo (18). Na veliko iznenađenje, nakon 18. minute rezultat se više nije mijenjao. Verona je susret okončala sa samo devet igrača na terenu jer su u završnici isključeni Bessa u 88. minuti te bivši hrvatski reprezentativni napadač Nikola Kalinić u trećoj minuti sudačke nadoknade.

Kalinić je u igru ušao u 84. minuti te je za samo devet minuta dobio dva žuta kartona. Boško Šutalo i Ivor Pandur ostali su na klupi Verone.

Napoli je igrao u posebnim dresovima s likom Diega Maradone na prsima povodom godišnjice smrti velikog Argentinca.

Prijenos uživo:

90 - Saelemaekers je opalio s više od 20 metara i zatresao vratnicu. Bio je Milan na milimetar od pogotka

82 - Ibrahimović je izveo slobodan udarac s dvadesetak metara, ali sjajno brani Handanović

72 - Vidal se našao u sjajnoj prilici, ali iz dva pokušaja njegovi udarci s deset metara otišli su u blok

67 - Pokušao je Rebić zaobići svog čuvara na lijevoj strani, uputio potom i udarac, ali lopta se od bloka odbila u korner

56 - Perišić je poslao dugu loptu u kazneni prostor gdje ju je iz voleja zahvatio Calhanoglu, ali lopta je prošla pored vratnice

55 - Lautaro je povaljao dvojicu nogometaša Milana i potom zapucao s dvadesetak metara, a lopta se od bloka odbila u korner

49 - Calhanoglu je poslao loptu u kazneni prostor, Džeko je bio najviši u skoku, ali udarac glavom otišao je iznad grede

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

44 - Barella je s desetak metara gađao prazna vrata, ali na putu lopte do gola stao je Tomori i otklonio opasnost. Bila je ovo sjajna prilika za Milan

37 - Leao je primio loptu na lijevoj strani, prvo pucao lijevom nogom u Handanovića, a potom i desnom, ali nebu pod oblake

32 - Tonali je pucao iz velike udaljenosti, ali lopta je otišla daleko i visoko iznad gola

27 - Tatarusanu je obanio jedanaesterac Lautaru Martinezu!

25 - Darmian se prišuljao iza leđa Toureu koji ga potom ruši, a sudac je ponovno bio primoran pokazati na bijelu točku

17 - GOOOL! Tonali je uputio centaršut iz slobodnog udarca, a najviši u skoku bio je De Vrij, ali je nažalost po njega i Inter poslao loptu u vlastitu mrežu

16 - Brozović je izgubio loptu na centru igrališta, a potom je Leao povukao loptu do nekih 25 metara i snažno opalio, ali Handanović je siguran

14 - Leao je pucao s ruba šesnaesterca, ali ravno u ruke Handanovića

11 - GOOOL! Calhanoglu je izveo najstrožu kaznu i zabio za vodstvo Intera

8 - Calhanoglu je pao u kaznenom prostoru, a sudac je pokazao na bijelu točku! VAR je nekoliko trenutaka provjeravao situaciju te u konačnici potvrdio stvar

5 - Visok ritam odmah na otvarnju utakmice, ali igra se odvija na centru igrališta