TIZIANA FABI Afp
28. KOLO SERIE A

Milan se pobjedom približio lideru Interu na šest bodova zaostatka ali uz utakmicu više...
Piše: HinaObjavljeno: 21. ožujak 2021. 20:42

U susretu 28. kola talijanskog nogometnog prvenstva Milan je na gostovanju pobijedio Fiorentinu sa 3-2 smanjivši zaostatak za vodećim Interom na šest bodova.

Bila je to utakmica u kojoj je Milan poveo, "Viole" su potom okrenule rezultat, da bi "Rossoneri" s dva gola izborili pobjedu.

Gosti su poveli u 9. minuti golom Zlatana Ibrahimovića, no Fiorentina je preko Ericka Pulgara (17) i Francka Riberyja (51) stigla do prednosti. Izjednačio je Brahim Diaz u 56. minuti, a pobjedu gostima donio je Hakan Calhanoglu u 72. minuti. Hrvatski nogometaši Ante Rebić i Mario Mandžukić zbog ozljeda nisu nastupili za goste.

Sve golove s utakmice Fiorentina - Milan pogledajte OVDJE.

Kolo je obilježila pobjeda Beneventa u Torinu protiv aktualnog talijanskog prvaka Juventus sa 1-0.

Pogodak odluke za prvu pobjedu Beneventa u povijesti protiv "Stare dame" zabio je Adolfo Gaich u 69. minuti.

Juve je dominirao već dio utakmice, imao je premoć u posjedu lopte (68 / 32), više udaraca (23 / 7), više udaraca u okvir (9 / 1), te kornera (9 / 1), no bodovi odlaze u Benevento.

Gosti su osvojili tri boda iz jedinog udarca u okvir suparničkog gola, a pogodak je postigao argentinski napadač Gaich.

Nakon što je neočekivano ispao iz Lige prvaka od Porta, Juventus je ovim porazom praktički ostao bez izgleda za obranu naslova prvaka, dok su gosti osvojili važne bodove u borbi za prvoligaški spas.

Identičnim rezultatom su završile još dvije utakmice.

REZULTATI:

Verona - Atalanta 0-2 (Malinovski 33-11m, Zapata 42)
Juventus - Benevento 0-1 (Gaich 69)
Udinese - Lazio 0-1 (Marušić 37)
Sampdoria - Torino 1-0 (Candreva 25)
Fiorentina - Milan 2-3 (Pulgar 17, Ribery 51 / Ibrahimović 9, Diaz 56, Calhanoglu 72)
Kasnije:
Roma - Napoli

Petak:
Parma - Genoa 1-2 (Pelle 16 / Scamacca 50, 69)
Subota:
Crotone - Bologna 2-3 (Messias 33, Simy 41-11m / Soumaoro 62, Schouten 70, Skov Olsen 84)
Spezia - Cagliari 2-1 (Piccoli 49, Maggiore 80 / Pereiro 83)