ALBERTO PIZZOLI Afp
U IZABRANOM DRUŠTVU

Romi je to bio devet derbi ove sezone i još niti jedan nije dobila...
Piše: HinaObjavljeno: 21. ožujak 2021. 22:51

U derbiju 28. kola talijanskog nogometnog prvenstva Napoli je na gostovanju pobijedio Romu sa 2-0 uz dva gola Driesa Mertensa.

Bio je to sudar susjeda na ljestvici i izravnih konkurenata za pozicije koje vode u Europu.

Napoli je posve zasluženo pobijedio, a oba gola zabio je Mertens stigavši do brojke od 100 golova u Serie A. Do "stotke" je stigao u 254 nastupa, a dodao je i 61 asistenciju.

Samo su još dva igrača stigla do 100 ligaških golova u dresu Napolija, Marek Hamšik (100) i Antonio Vojak (102).

Prvi gol Mertens je zabio u 27. minuti pogodivši iz slobodnog udarca, a sedam minuta kasnije je zabio glavom iz blizine nakon što mu je asistirao Matteo Politano.

Prvi gol Mertensa pogledajte OVDJE.

Roma je najbliže golu bila u 61. minuti kada je Lorenzo Pellegrini pucao s ruba kaznenog prostora pogodivši desnu stativu. Romi je to bio devet derbi ove sezone i još niti jedan nije dobila - upisala je šest poraza i tri remija.